Teknoloji

Jeff Bezos 124 milyar dolarlık servetini bağışlayacak!

Amazon’un kurucus Jeff Bezos, 124 milyar dolarlık servetinin büyük bir kısmını hayır işleri için bağışlayacağını duyurdu.

ABD merkezli medya kuruluşu CNN’e özel bir röportaj veren Bezos, bilhassa global iklim değişimiyle gayrete ve toplumsal ve siyasi ayrışmaları ortadan kaldırabilecek şahıslara takviye olmak için servetini bağışlayacağını söyledi.

Son devirde Bezos’u eleştirenler ünlü iş beşerinin yardım kuruluşlarına kâfi ölçüde dayanak vermemekle suçlamıştı. CNN’den Chloe Melas’ın sorularını Washington’daki meskeninde yanıtlayan Bezos’a 2019’dan beri birlikte olduğu eski gazeteci kız arkadaşı Lauren Sanchez de eşlik etti.

Bezos’un yardım atılımına takviye olan Sanchez ile ünlü iş insanı böylece birinci sefer basının karşısına çıkarak röportaj vermiş oldu. Melas’ın “Servetinizin birçoklarını bağışlama üzere bir niyetiniz var mı” sorusuna “Evet, var” karşılığını veren Bezos’un açıklamaları milletlerarası kamuoyunda gündem oldu. Bezos yapacağı bağışları ve hayır işlerini dikkatlice inceleyeceğinin ve bir “metodoloji” oluşturacağını da lisana getirdi.

Bezos, hayır işlerinin stratejisinin bir işletme kurmak üzere olduğunu söyledi. E-ticaret ve bulut bilişim sistemi olan Amazon’a yaklaştığı üzere hayır işlerine de yaklaşacağını söyleyen Bezos, “Burada zahmet bu işi düzgün b ir formda yapmak. Kolay bir iş değil. Amazon’u kurmak kolay değildi. Çok çalıştık ve çok akıllı, çalışkan ekip arkadaşlarımız var. Lauren de tıpkı şeyleri düşünüyor, hayır işi ve işletme misal şeyler” dedi.

Bezos, “Hayır işlerini etkisiz bir biçimde yapmanın çok yolu var. Münasebetiyle çok dikkatli düşünmelisiniz ve grubunuzda olağanüstü beşerler olmalı” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking