Teknoloji

Kapadokya’da sanal balon tipi

Peri bacaları ve volkanik vadileri ile Kapadokya Türkiye’nin en beğenilen turistik yerleri ortasında baş sıralardadır. Harika coğrafyasıyla ünlü olan Kapadokya’nın en tanınan aktivitesi ise yıllardır yapılan balon cinsleridir.

Son zamanlardaki cins artırımlarından ötürü yerli turistler için epey maliyetli olmaya başlayan bu turistik aktivitenin tercih edilme oranı azalmaktaydı. Bu duruma yeni bir alternatif olarak sanal gerçeklik gözlükleri ile yerli turistlere balon çeşidi teklifleri sunulmaya başlandı.

Fiyatları 220 euro’dan başlayan balon cinslerini, gözlükler ile 35 TL’ye yapan yerli turistler kendilerini gökyüzünde üzere hissettiklerini söylüyor. Yalnızca gözlük cinslerinin dışında balonlar ile fotoğraf çektirmek de turistler için fiyata olağan tutuldu. Balonlar ile fotoğraf çekimi yaptırmak isteyen turistlerden kişi başına 10 TL fiyat alınırken aile ya da küme fotoğrafı çektirmek istediklerinde bu fiyat 20 TL olarak belirleniyor.

Bu durum natürel ki çabucak toplumsal medyanın gündemine oturdu ve insanların epey fazla reaksiyonunu çekti. Durum ile alay eden kullanıcıların yanı sıra, ülkede yaşanan pahalılığa karşı sert reaksiyon gösterenler de oldu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Kiralık bahis sitesi