Teknoloji

Mercedes-Benz kendi arabasını kendi satacak!

İnternet günlük hayatımızın vazgeçilmez bir kesimi haline geldi. Yakın bir vakte kadar genelde bilgi almak, görüntü sinema izlemek, müzik dinlemek için kullandığımız bu mecra, artık insanların hayat kalitesini kıymetli ölçüde arttırıyor. Örneğin beşerler artık oturdukları yerden konuta yemek siparişi verebilir yahut aylık mutfak alışverişlerini yapabilir. Bununla birlikte Mercedes-Benz’in projesi işi bir adım daha öteye götürecek.

Alman otomotiv devinden gelen açıklamalara nazaran, şirket yakın vakitte hayata geçirmeyi planladığı yeni satış siyaseti gereği, bayilerin yanında kendisi de internet üzerinden direkt satış yapabilecek. Yani bunun manası, Mercedes’in bu projesinin hayata geçmesiyle birlikte, konutunuzda otururken, bilgisayar başından istediğiniz aracı beğenebilecek ve bunu sipariş ederek kargoyla gelmesini bekleyebileceksiniz.

Mercedes-Benz kendi arabasını kendi satacak!

İşte bize son derece ileri bir pazarlama sanatı olarak görülen bu usul, aslında Tesla tarafından epey uzun bir vakittir esasen uygulanıyor. Buna nazaran Tesla, kullanıcılarının internet üzerinden araba siparişi vermesine müsaade ediyor. Hatta Amerikalı otomotiv devi, dileyen müşterilerine Tesla modellerini evvel kiralayıp daha sonra kiralama sürecinin bitimiyle birlikte satın alma imkanı bile tanıyabiliyor.

Tabi Tesla’nın bu ve gibisi tüm seçeneklerini aracın teslimi öncesinde imzalattığı bir mukavele ile belirlediğini de hatırlatalım. Bakalım Tesla ile başlayan ve Mercedes-Benz ile devam eden bu yeni sürecin takipçileri kimler olacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - İstanbul Eşya Depolama - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!