Teknoloji

Meta Quest Pro tanıtıldı! Özellikleri ve fiyatı

Facebook, geçtiğimiz yıl düzenlediği Facebook Connect 2021 etkinliğinde şirketin Meta çatısı altında tekrar yapılandığını açıkladı. Bugün ise Meta Connect 2022 ismini alan yeni aktiflikte sanal gerçeklik (VR) ve artırılmış gerçeklik (AR) alanında gelinen son noktayı, yeni teknolojileri ve eserleri paylaştı. İşte Meta Quest Pro VR başlık özellikleri ve fiyatı…

Meta Quest Pro özellikleri ve fiyatı

Meta Connect 2022 aktifliğinin sonuna hakikat sahneye dönen Mark Zuckerberg, yeni Quest Pro VR başlığını tanıttı. Selefleri le kıyaslandığı vakit hem başlık hem de denetimcileri üzerinde çok sayıda geliştirme ve uygunlaştırma yapıldığını görüyoruz.

Tasarım tarafında öbür aygıtlardan çok daha küçük boyuta sahip olan Meta Quest Pro özellikleri ile de bir adım öne çıkıyor. Panel tarafında yüzde 75 daha yüksek kontrast sunan ve inç başına düşen piksel sayısında yüzde 37 düzgünleştirme yapılmış LCD ekran bulunuyor.

Cihazın içerisinde ise Qualcomm partnerliği sonucunda ortaya çıkan Snapdragon XR2+ işlemcisi bulunuyor. Ayrıyeten hem aygıtın hem de denetimcilerin üzerinde çok sayıda kamera ve 360 derece algılama sensörleri yer alıyor.

Tabii bu nedenle denetimcilerin üzerine düşen vazife de artıyor. Çünkü artık etrafımızı tarama misyonu onlara ilişkin. Tıpkı vakitte kullanan kişiyi de daima olarak izleyecek. Bu sayede biz güldüğümüzde yahut yemek yerken ağzımızı açtığımızda avatarımız da tıpkı hareketleri yapacak. Bu da doğal olarak çoklu kullanım tecrübesini artıracak.

Bu gelişmeler ile birlikte Mark Zuckerberg yeni bir özellikten daha bahsetti. Mixed Reality ismi verilen özellik sayesinde aygıtı kullandığımız odayı Horizon’a taşıyabileceğiz. Aşağıda yer alan görselde olduğu üzere masamızın üzerinde duran bir defter yahut duvardaki tahtaya denetimcinin art tarafında bulunan kalem aparatı sayesinde 3D çizim yapabileceğiz. Olağan görebilmek için başlığın takılı olması gerekiyor.

Son olarak, Meta Quest Pro fiyatı 1,499 dolar olarak açıklandı. Evvelki jenerasyon aygıtlarla kıyasladığımız vakit eklenen yeni özellikler, sensör ve kameralar nedeniyle 300 dolar civarı olan fiyat etiketinin 5 katına yükseldiğini görüyoruz.

Siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!