Teknoloji

“Microsoft Designer” geliyor!

Microsoft , bu hafta başlarında yapılan 12 Ekim güz aktifliği sırasında yeni yapay zeka takviyeli Designer uygulamasını resmen duyurdu. Microsoft, çıkaracağı yeni uygulamanın metinden imgeye dönüşen, yapay zeka teknolojisinin yeni bir örneği olarak karşımıza çıkacağına işaret etti.

Microsoft Designer ile kartlardan posterlere ve toplumsal medya gönderilerine kadar her türlü kullanım için dizaynlar üretilebilecek. Yapılan açıklamalara bakılarak Microsoft, yalnızca yapay zekayı kullanarak kolay bir arayüz yardımı ile tasarımcıların en çok tercih ettiği alternatif uygulama olan Canva’yı geride bırakmaya hazırlanıyor. Dahası, uygulama içerisinde daha fazla araç özelliği bulundurmak için çalışan Microsoft’un, Adobe Express ile birlikte imaj şablonları ve stok imajlar sunan Adobe’ye de rakip olacağı formunda iddialar yapılmakta.

Canva, yeni çıkacak uygulamaya misal formda kullanıcılara grafik tasarım yapma ve manzara oluşturma konusunda yardımcı oluyordu lakin bu yeni Designer uygulaması, Canva’nın yaptığından daha da kolay bir formda hazırlanmak istenen dizaynları oluşturacak üzere duruyor. Bing ve Microsoft’un kendi Edge tarayıcısıyla entegre halde çalışabilen uygulama ayrıyeten Microsoft 365 aboneliğinin bir kesimi olacak.

Henüz uygulamanın ne vakit çıkacağına ait bir tarih vermeyen Microsoft, Designer’ın başlarda tüketicilerin kullanımına yönelik olacağını açıkladı. Fakat daha sonraki vakitlerde daha kurumsal odaklı kullanım durumlarına nazaran şekillendirileceğine işaret etti.

Microsoft Designer, OpenAI’nin DALL-E 2 yapay zeka yazılımı tarafından desteklenecek. Şirket, uygunsuz sözlerden içerik oluşturulmaması için tüm müstehcen cinsel ve şiddet içerikli sözlerin yapay zeka içeriğinden çıkarıldığını garanti ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Kiralık bahis sitesi