Teknoloji

Microsoft Sony’i ikna edebilmek için her şeyi yapıyor

Teknoloji dünyasının en değerli isimlerinden biri olan Microsoft, oyun dünyasında da emsal bir pozisyona gelmek istiyor. Bunun için neredeyse 70 milyar doları gözden çıkararak oyun dünyasının en kıymetli isimlerinden biri olan Activision-Blizzard’ı satın almak isteyen Microsoft, bu hususta rakibi olan Sony’i bir türlü ikna edemiyor.

Microsoft, bir şirketi satın almak istediği vakit neden rakibini ikna etmek zorunda olsun diyebilirsiniz. Lakin Avrupa Birliği Rekabet Konseyi işe o denli bakmıyor. Activision-Blizzard tarafından geliştirilen ve Sony’e nazaran hiçbir vakit bir rakibi geliştirilemeyecek olan Call of Duty serisi, Microsoft’un bu alımı sonrasında Amerikalı teknoloji devinin eline geçecek ve Sony rakibinin bu oyunu PlayStation konsoluna çıkarmayacağını düşünüyor.

Microsoft Sony’i ikna edebilmek için her şeyi yapıyor

Şu an PlayStation’ın da en çok oynanan oyunlarından biri olan Call of Duty serisinin bu konsola gelmemesi, PlayStation’ı Xbox karşısında ziyadesiyle geriye düşürecektir. İşte Sony’nin bu kaygılarını gidermek isteyen Microsoft, rakibine en az 10 sene boyunca Call of Duty serisinin PlayStation’a Xbox’la eş vakitte çıkacağına dair kelam verdi. Lakin Sony için bu kâfi olmadı. Bu durum üzerine rakibine yeni bir teklif yapan Microsoft, süreyi 13 yıla çıkarttı ve Sony’nin yanıtını beklemeye başladı. Bakalım iki teknoloji devi ortasındaki bu düello nasıl sonuçlanacak?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al