Teknoloji

Microsoft’tan oyunlar için Windows 11 itirafı!

Windows 11 22H2 kullanıcıları oyun oynarken performans konusunda birçok sorun yaşadığından şikayet etmeye başlamıştı. Başlangıçta bu problemlerin NVIDIA grafik kartlarıyla ilgili olduğu düşünülüyordu. Lakin varsayım edilen problemle ilgili yapılan değişiklikler performansı düzgünleştirmeye yetmedi. Microsoft, oyuncuların oyun oynarken yaşadıkları performans sorunu hakkında açıklama yaptı. Ek olarak da sorunun süreksiz olarak nasıl tahlile kavuşacağını belirtti. Haberin ayrıntılarına daima birlikte göz atalım.

Microsoft, Windows 11’in oyun performansını düşürdüğünü doğruladı!

Microsoft, Windows 11 ‘in son güncellemesinin oyun performansını düşürdüğünü doğruladı. Firma, mevzuyla ilgili yaptığı açıklamada GPU performans Kusur Ayıklama Özelliği’ni istemeden aktifleştiğini belirtti. Ama bunun neden olduğu açıklanmadı.

Teknoloji devi, hususla ilgili açıklamasında şu kelamları belirtti:

Bazı oyunlar ve uygulamalar, Windows 11 sürüm 22H2’de beklenenden daha düşük performans yahut takılma yaşayabilir. Etkilenen oyunlar ve uygulamalar, tüketiciler tarafından kullanılması amaçlanmayan GPU performans yanılgı ayıklama özelliklerini istemeden aktifleştiriyor.

Microsoft, Windows 11 ‘in oyun performans meselesinin süreksiz tahlili için de kullanıcıların oyunların son sürümünü güncelleyerek kullanmalarını istedi. Ayrıyeten ek olarak oyunların yavaşlaması sıkıntısıyla ilgilendiklerini ve tahlili için üzerinde çalıştıklarını belirten şu açıklamayı yaptı:

“Bir tahlil üzerinde çalışıyoruz ve gelecek bir sürümde bir güncelleme sağlayacağız. Windows 11 oyun performans sorunu çözülene ve müdafaa kaldırılana kadar ‘şimdigüncelle’ düğmesini yahut Medya Oluşturma Aracı’nı kullanarak manuel olarak yükseltmeye çalışmamanızı öneririz .”

Oyuncular, daha evvel de Microsoft’un yeni işletim sistemiyle ilgili kimi problemler yaşamıştı. AMD çipine sahip bilgisayarların performansında düşüklük ortaya çıkmıştı. Ama bu bahisle Microsoft bu mevzuyla ilgili hala bir tahlil sunmadı.

Siz okuyucularımız bu mevzuyla ilgili ne düşünüyorsunuz? Windows 11 yüzünden siz de birebir meseleden muzdarip misiniz? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!