Telefon

Musk açıkladı: Her şeyi kapsayan X uygulaması geliyor

Twitter satın alım süreciyle sık sık gündeme gelen Elon Musk, yeni amacı ile ilgili açıklama yaptı. Elon Musk, Twitter’ı her şeyi kapsayan X uygulamasının temelini atmak için almak istediğini duyurdu.

Geçtiğimiz ay Twitter hissedarlarının yatırımlarının geleceği için yaptığı oylama, Elon Musk lehine sonuçlandı. Satın alın sürecini durduran Elon Musk, yakında Twitter davası ile karşımıza çıkacak.

Elon Musk: “X, her şeyi kapsayan bir uygulama olacak.”

Günümüzde Telegram ve WeChat üzere uygulamalar kullanıcılara ödeme sistemi üzere kolaylıklar sunuyor. Bilhassa Çin pazarında epeyce aktif olan WeChat, kredi kartı taşıma gereksinimini ortadan kaldırmış durumda.

Twitter üzerinden açıklama yapan Musk, “Twitter’ı satın almak, her şey uygulaması olan X’i oluşturma sürecini hızlandıracak.” sözlerine yer verdi. Musk’ın her şey uygulaması olarak nitelendirdiği X, kullanıcıların tüm işlerini tek bir yazılım üzerinden gerçekleştirmesine imkan tanıyacak.

Musk’ın bahsettiği X uygulamasının nasıl bir dizayna sahip olacağı ve hangi alanları kapsayacağı şimdi bilinmiyor. Musk, Twitter’ı satın aldığında X uygulaması sürecinin 3 ile 5 yıl ortasında hızlanacağının altını çiziyor.

Geçtiğimiz günlerde kardeşiyle konuşmaları sızdırılan Musk, Twitter’ı blockchain tabanlı bir platforma çevirmek istiyor. Kullanıcıların hizmet için ödeme yapmaları gerektiğini belirten Musk, Tweet yahut retweet başına 0,1 dogecoin alınabileceğini söyledi.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında ve SDN Forum‘da paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - Betgol kirala - Ronabet kirala - Totobo kirala - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom