Teknoloji

NASA, UFO için gaza bastı! “Avlanma” kadrosu kuruyor

Tanımlamayan hava olaylarının ve cisimlerinin son vakitlerde artış yaşaması, NASA’yı harekete geçirdi. Bir müddet evvel ABD Senatosundan finansal dayanak alan NASA, hükümetin tanımlanamayan hava olayları raporlarını ayrıntılı incelemeye başlayacak. Ajans, 16 kişilik uzman takım kurduğunu duyurdu.

NASA, 16 kişilik UFO yakalama grubu oluşturacak

Son vakitlerde ABD hükümeti ve Pentagon’un radarına girmeyi başaran UFO’lar, nihayet araştırma konusu haline geldi. NASA ise bu programın bir modülü olarak dokuz aylık bağımsız bir çalışma başlattığını açıkladı. 16 kişilik takım, tanımlanamayan hava olaylarını ele alacak.

NASA’nın açıkladığı uzman isimler ortasında gazetecilerinden eski astronotlara kadar birçok isim bulunuyor. Örneğin, dört farklı misyonda toplamda 520 gününü uzaydan geçiren emekli astronot Scott Kelly, bilim gazetecisi ve uzay teknolojisi şirketi CEO’su ve bir ABD Federal Havacılık Yönetimi yöneticisi bu gruba dahil edilmiş durumda.

NASA Bilim Misyonu Yöneticiliği Yöneticisi Thomas Zurbuchen, “Ekip, devlet kurumları tarafından toplanan dataların, ticari bilgilerin ve öteki kaynaklardan gelen dataların potansiyel olarak UAP’lere ışık tutmak için nasıl tahlil edilebileceğini belirleyecek” dedi.

Dokuz aylık çalışmanın akabinde tanımlanamayan hava olayları hakkında hazırlanan rapor, yol haritası eşliğinde sunulacak. Bu yol haritasına farklı ülkelerin dahil edilip edilmeyeceği ise şimdilik bilinmeyen. Zurbuchen, UFO hakkındaki dataların “zamanla daha değerli” hale geleceğini bildirdi.

Bir müddet evvel tanımlanamayan hava olayları için duruşma düzenleyen Pentagon, ABD Deniz Kuvvetleri İstihbarat Yöneticisi Yardımcısı Scott Bray’in sık ve daima olarak UFO gördüğünü bildirdi. Donanma subayı, askeri menzillerde yaygın olarak tanımlanamayan hava olayıyla karşılaştığını aktardı.

Peki siz NASA ve UFO araştırması hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Kiralık bahis sitesi