Teknoloji

Nike, Swoosh platform ticari markalarıyla meta kainatına daha da süratli giriyor!

Kripto para ünitesi kesimi ve blok zinciri teknolojisi genişlemeye ve ilerlemeye devam ettikçe, segmentlerinden biri halkın özel ilgisini çekiyor. Takas edilemez tokenler ( NFT’ler ) ve metaverse, olasılıkları Nike üzere global markalar tarafından kabul ediliyor.

Nike, Swoosh platform ticari markalarıyla meta cihanına daha da süratli giriyor!

14 Kasım’da Nike, lisanslı ticari marka avukatı Michael Kondoudis’in 21 Kasım’da attığı bir tweet’te açıkladığı üzere, “dotSwoosh” ismi ve logosu da dahil olmak üzere, birebir gün başlattığı SWOOSH Web3 platformu için üç ticari marka müracaatında bulundu.

ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne (USPTO) dosyalanan müracaatlar, ayakkabı, giysi, spor materyalleri, dijital içerik oluşturma yazılımı, sanal koleksiyon ve ticaret kartları, sanal ve kripto mal pazarları, gerçek dünyanın özel üretimi dahil olmak üzere indirilebilir sanal eserleri kapsar. dijital ayakkabı, giysi, takı ve donanım, çevrimiçi forumlar, cümbüş hizmetleri ve daha fazlasının sürümleri.

Nike’ın NFT geliri ile pazar endeks fiyatı

Ağustos ayında Finbold, Nike’ın NFT ile ilgili projelerinin, kripto kışına ve ikinci çeyrek için NFT süreç hacminin %40 düştüğü azalan ilgiye karşın lansmanından bu yana şirkete 185 milyon dolardan fazla gelir kazandırdığını bildirdi.

Dune bilgilerine nazaran, bu gelire karşın Nike NFT fiyatlarının düşmeye devam ettiğini ve piyasa endeksinin 22 Ağustos’taki 23.986 $’a kıyasla 21 Kasım prestijiyle 13.105 $ olduğunu da belirtmekte yarar var.

Nike NFT pazar endeksi. Kaynak: Kumul

Başta Nike olmak üzere, NFT’lerden elde edilen gelir açısından başka en uygun markalar ortasında Dolce & Gabbana, Tiffany, Gucci, Adidas, Time Magazine, Budweiser ve Lacoste yer alıyor.

Bu ortada, 1 Ocak ile 30 Eylül ortasında, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki NFT ve blockchain ile ilgili ticari markaların sayısı 6.000’i aşarak 2021 yılının tamamındakinden üç kat fazla oldu. Karşılaştırıldığında, 2020’de sadece üç ticari marka başvurusu yapıldı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking