Teknoloji

Nintendo Switch için Atmosphère Firmware Güncellendi

Nintendo Switch konsolu için özel olarak hazırlanmış firmware, yeni sürümüyle kullanıcılara sunuldu.

Nintendo Switch 8.0.0 Güncellemesi Yayınlandı haberinde konsol için sunulan resmi güncellemeden sizlere bahsetmiştik. Bu firmware temel alınarak hazırlanan özel Switch firmware’i Atmosphere de Nintendo Switch 8.0.0 güncellemesini destekleyecek formda kullanıcılara sunuldu.

Atmosphere Nedir?

Atmosphere, fusee-gelee açığını kullanarak Nintendo Switch konsoluna yüklenebilen özel bir firmware’dir. Resmi firmware kadar tanınan olan Atmosphere’in geliştiricileri sık halde güncelleme yapıyor ve yeni firmware sürümleriyle birlikte uyumlu hale getiriyor.

Kararlı olması ve neredeyse tüm Switch sürümleriyle uyumlu olmasının yanı sıra Atmosphere ek birçok özellik sunuyor:

 • Switch aygıtınızda emülatörlerin kullanımına imkan sağlayarak birçok oyuna daha ulaşmanızı sağlıyor. (PPSSPP, melonDS, RertoArch emülatörleriyle birlikte PS1, PSP, Nintendo 64, SNES ve daha birçok konsola ilişkin oyunları oynayabilirsiniz.)
 • McOsu NX, NXQuake üzere birçok homebrew oyunu çalıştırma imkanı sunuyor.
 • pPlay ile birlikte görüntü izleyebilir ve microSD kartınızın belge sistemini NXShell ile görüntüleyebilirsiniz.
 • sys-clk aracını kullanarak Switch aygıtınızda sürat aşırtma yapabilir ve başka modüllerle birlikte konsolunuza ince ayar yapabilirsiniz.
 • BrowseNX uygulamasını kullanarak internette gezinebilirsiniz ve oyunları modlu biçimde çalıştırabilirsiniz.

Atmosphere Güncellemesi Ne Sunuyor?

Atmosphere 0.8.8 ve 0.8.10 ve 0.9.0 güncellemesiyle birlikte Nintendo Switch’in son firmware sürümü olan 8.0.0’a dayanak getirildi. Bunun dışında birçok değişiklik yapıldı:

 • Atmosphere modüllerinde bir yanılgı olursa SD kart üzerinde bir kayıt tutulacak.
 • Oyunlarda çökme ve donmaya sebep olan creport üzerindeki bir bug giderildi.
 • 7.0.0+ üzeri firmware sürümlerinde bakım modunun boot edilmesini önleyen sorun giderildi.
 • Oyun bazında bölge ya da lisan değişimi yapabilme dayanağı getirildi. Bunun için “atmosphere/titles//config.ini” evrakını bu bağlantıda belirtilen halde düzenlemeniz gerekiyor.
 • Bir butona basın komutu yalnızca P1 butonunu değil öbür tüm denetimleri algılıyor.
 • 5.0.0 firmware’i üzerindeki hakikat olmayan bellek paylaşımına sebep olan bug giderildi.
 • SD kartın varsayılan boot seçeneği olarak kullanılabilmesi sağlandı. (Bu dayanak şimdi deneysel olduğu için sonraki sürümlerde bugların giderilmesini bekledikten sonra kullanmanız daha mantıklı olabilir.)
 • Kullanıcı tecrübesini geliştirecek çeşitli düzenlemeler yapıldı.

Atmosphere firmware’inin son sürümünü indirmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz. Karşılaştığınız sıkıntıları projenin GitHub sayfasında paylaşarak tahlile kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıyeten, Nintendo Switch konsolunuzu hacklemenin Nintendo tarafından yasaklandığını göz önünde bulundurun ve bilhassa NSP evraklarını yüklemeye çalışırsanız bu hususta da dikkatli olun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom