Teknoloji

Nintendo yeni Pokemon oyunu için vakit istedi

Nintendo, performans meselelerinin farkında olduklarını ve düzeltmeleri planlarken oyuncu geri bildirimlerini “ciddiye” aldıklarını söyledi. Yayınlanan yeni yama, hem Ranked Battles’ın 1. Dönemini tanıtıyor hem de değerli olaylar sırasında tutarsız müzik çalma dahil olmak üzere çok sayıda yanılgıyı gideriyor.

Yaratık toplama oyunu, bilhassa kentler üzere ağır alanlarda düşük kare suratlarından muzdarip. Ayrıyeten çökmeler, görsel kusurlar ve toprakta sıkışmak üzere dikkat alımlı kusurlarla da çokça karşılaşılıyor. Otomatik kaydetme acıyı bir nebze de olsa azaltıyor, lakin bu tekrar de Switch oyunlarından beklediğiniz tecrübe değil. Vasat grafiklerin de buna pek yardımı olmuyor.

Nintendo yeni Pokemon oyunu için vakit istedi

Nintendo’nun bu kusurların satışlarını etkilemesinden tasa duyması pek mümkün değil. Çünkü IGN’nin de belirttiği üzere, Nintendo daha kısa bir mühlet evvel Pokémon Scarlet ve Violet’in birinci üç gününde dünya çapında toplam 10 milyon kopya satmasıyla övündü. Bu muvaffakiyet, bu iki oyunu şirketin rastgele bir platformunda en süratli satan Nintendo oyunu yaptı. Japonya’nın Pokémon fandomu, yurt içi satışlar 4 milyonu aştığı için bunda değerli bir rol oynadı.

Bu sayılar ayrıyeten Nintendo’nun en büyük konsol rakiplerine karşı da hala güzel durumda olduğunu gösteriyor. Sony’nin en süratli satan PlayStation oyunu God of War: Ragnarok, birinci haftasında ‘sadece’ 5.1 milyon kopya satmayı başardı. Acımasız kavgacının daha sonlu izleyici kitlesi göz önüne alındığında bu büsbütün bir şok değil. Aslında Call of Duty serisi üzere üçüncü taraf sürümleri istikrarlı formda düzgün satan Sony de bundan pek şikayetçi değil.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al