Teknoloji

O kripto coine bir haftada 70 milyar dolardan fazla para pompalandı!

Bitcoin ( BTC ), 2023’e, yatırımcıların birinci kripto para ünitesinin daha fazla toparlanması için temel oluşturabileceğini umacakları birkaç kıymetli dayanak düzeyine ulaşan bir patlama ile başladı. Yükseliş ivmesi, yatırımcıların varlığa daha fazla sermaye pompalamak için olumlu makroekonomik haberlerden yararlanmasıyla geldi.

O kripto coine bir haftada 70 milyar dolardan fazla para pompalandı!

Bu çizgide Bitcoin, daima satın alma baskısı altında yedi gün içinde 73 milyar doların üzerinde bir girişe şahit oldu. 15 Ocak’ta yayınlandığında Bitcoin, 8 Ocak’ta kaydedilen 326,1 milyar dolardan yaklaşık %22’lik bir artışı temsil eden 399,1 milyar dolarlık bir piyasa bedelini denetim ediyordu.

Bitcoin yedi günlük piyasa bedeli tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

Bitcoin’in pahası artan sermaye girişinden faydalanıyor, varlık ticareti yedi gün içinde %22’nin üzerinde ralli yaparak 20.886 dolardan süreç görüyor. Haftalık grafikte BTC, 14 Ocak’ta 21.000 doların üzerine çıktı. Bilhassa, Bitcoin’in ivmesi, varlık için neredeyse iki yıl içinde uzatılan çıkar serilerinden birine dönüştü.

Bitcoin yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

TÜFE bilgileri Bitcoin sermaye akışını tetikliyor

Bitcoin’in daima sermaye girişleri, Amerika Birleşik Devletleri’nin Aralık ayı için yıllık bazda %6,5’e ulaşan en son tüketici fiyat endeksinin (TÜFE) akabinde kripto pazarlarındaki artışın altını çiziyor.

Raporlama, Federal Rezerv’in enflasyonu yavaşlatma savaşını kazandığının bir işareti olarak yorumlandı. Bu faktör, Bitcoin üzere riskli varlıkların katı bir para siyaseti sıkılaştırma baskısının öteki tesirleriyle karşılaşmaması mümkünlüğünü tabir ediyor.

Bitcoin’in son vakitlerde yükseliş ivmesine şahit olması ve FTX çöküşünün genel tesirlerini bilakis çevirmesiyle, yatırımcılar hala varlığın fiyatının bir sonraki adımda nereye gidebileceğini merak ediyor. Aslında asıl merak edilen nokta ayı piyasasının bitip bitmediği.

Bitcoin son kazanımlarını sürdürebilir mi?

Yatırımcıların, Bitcoin’in hala mevcut karları bilakis çevirebilecek düşüş hisleriyle karşı karşıya olduğunu göz önünde bulundurarak dikkatli olmaları gerekiyor. Örneğin, kripto para üniteleri şimdi makroekonomik ortamın tesirlerinden kurtulamadı ve ABD’nin kripto para üniteleri konusunda bir Meclis alt komitesi kurma mümkünlüğünün yanı sıra bir dizi işten çıkarma duyurdu.

Ayrıca, Endişe ve Açgözlülük Endeksi tarafından izlenen genel piyasa havasına dayanarak, kripto kesimi iyimserliğe yanlışsız ilerliyor üzere görünüyor. Endeks, ‘korku’ bölgesinde zayıfladıktan fakat bir gün sonra ‘nötr’ hissiyatla birebir hizaya geliyor.

Kripto Kaygı ve Açgözlülük Endeksi. Kaynak: Alternative.me

Aynı vakitte, kripto ticareti uzmanı ve analist Michaël van de Poppe, Bitcoin’in hala mevcut ralliyi etkilemesi beklenen kıymetli olaylarla karşı karşıya olduğuna dikkat çekti. 13 Ocak’ta yayınlanan bir YouTube görüntüsünde, yatırımcıların perakende satışlar üzere genel ekonomik sıhhati etkileyen bilgilere dikkat etmesi gerektiğini söyledi.

Ayrıca, enflasyon datalarının yavaşlamasına karşın, genel ekonomik sıhhat düşükse, satın alma gücünü etkileyebilecek bir öge olan Fed’in hala oranları artırabileceği konusunda uyardı.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking