Teknoloji

Öğrencilere aylık maaş bağlanacak! Artık okurken para kazanacaklar!

Artık bilgi ve internet çağında yaşadığımızı kabul etmemiz gerekiyor. Bu doğrultuda pek çok şey de değişmiş durumda. O denli ki artık pek çok kişi konutundan çalışma moduna geçmiş durumda. Ofis kavramı yavaş yavaş tarihe karışıyor. Gerçekten eğitim alanında da çok kritik adımlar atılıyor.

Bilindiği üzere ülkemizde 5 gün okul, 2 gün tatil halinde teğe eğitim öğretim durumu mevcut. Lakin Avrupa’nın her ülkesinde bu halde bir model kelam konusu değil. Dürüst olmak gerekirse, Türkiye’deki eğitim modeli, Avrupa ile kıyaslandığında oldukça farklı bir manzara çiziyor.

Eğitim konusunda bilhassa İskandinav ülkelerinin çok radikal kararlar aldıklarını biliyoruz. Kaldı ki bu ülkelerdeki eğitim düzeyi, Avrupa hatta ABD’nin bile oldukça üzerinde.

Şimdi ise Norveç’te yeni bir eğitim sistemi tartışmaya sunulmuş durumda. Bu sistemde öğrencilerin okula olan bağlılığını arttırmak ismine yeni bir düzenleme yapılacak. Düzenleme kapsamında öğrencilere okula gittikleri gün kapsamında ödeme yapılacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al