Telefon

OnlyFans CEO’sundan açıklama! Yetişkin içerikleri kalkıyor mu?

Geçtiğimiz günlerde OnlyFans içerik üreticilerinden Amouranth’ın kocası tarafından baskı gördüğünü açıklaması tüm platformu salladı. Bugün ise OnlyFans CEO’sundan yetişkin içerikleri üzerine bir paylaşım geldi. İşte detaylar…

OnlyFans, yetişkin içerikleri kaldıracak mı?

Geçtiğimiz 2 yıl içerisinde popülerliğini giderek artıran OnlyFans, günümüzde yetişkin içerikleri üreten şahısların yaptıkları paylaşımların para karşılığında görülebilmesi için abonelik ile ödeme sisteminin kullandığı bir platform olarak biliniyor.

Fakat şirket her ne kadar özgün ve özgür paylaşımı destekliyor olsa da bu durumdan rahatsız. Çünkü platformun her türlü içerik oluşturucuya kapısı açık. Bu bir müzikçi, ressam, mimar yahut influencer olabilir. Lakin bu 2 yıl içerisinde yetişkin içeriklerinin sayısı tavan yaptı.

Aslında OnlyFans 2021 yılında finansal muahede sağladıkları bir şirketin siyasetlerinden dolayı yetişkin içeriklerine yer verilmeyeceğini söyledi. Ancak platformun neredeyse tamamı bu gelir kaynağı sayesinde ayakta durduğu için kararından vazgeçti.

Bugün ise şirketin CEO’su tarafından yapılan bir açıklama ile 5 yıllık gelecek planı paylaşıldı. Buna nazaran önümüzdeki yıllarda yetişkin içerikleri dışında kalan alanların daha fazla destekleneceği ve bu süreçte +18 içeriklerin platformun sadece küçük bir kısmını oluşturacağını söyledi.

Yani geçtiğimiz yıl atılan adımın ardında duruyorlar. Tek fark olarak +18 içeriklerin paylaşımına müsaade verilecek. Lakin belirtildiği üzere platformun sırf bununla anılmasını istemiyorlar. Çünkü rakiplerinin yetişkin içerikleri üreten siteler değil tanınan toplumsal medya platformları olduğunda ısrar ediyorlar.

Öte yandan yasak getirmedikleri yahut fiyat kesintilerini artırmadıkları sürece bu maksat tutmayacak üzere duruyor. Bunun nedeni ise son periyotta yetişkin içerikleri üreten sayısı yüzde 34, fan-hayran ismi verilen fiyatlı abone sayısı da yüzde 128 oranında artış gösterdi.

Buna karşılık olarak öbür alanlardaki büyüme ise önemsenmeyecek kadar düşük oranda. Yani +18 paylaşımları bastırabilecek kadar ne içerik üreticisi ne de fiyatlı abone yahut hayran kitlesi bulunmuyor. Bu yıl elde edilen 2.5 milyar dolarlık geliri de şirketin CEO’su geride bırakmayı göze alsa da hissedarlar karşı çıkacaktır.

Siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!