Teknoloji

OPPO Akıllı Telefonlar İnançlı Anahtar Olarak Kullanılabilecek

OPPO, ağır şifre kullanımına olan bağımlılığı azaltmak için kimlik doğrulama standartları geliştiren FIDO Alliance’a katıldığını duyurdu. OPPO kullanıcılarına süratli, kullanıcı dostu ve inançlı oturum açma tecrübesi sunmak için şifresiz giriş yapma, temel genel geçiş anahtarı şifreleme ve FIDO’nun tanımladığı protokolleri kullanan şifresiz oturum açma süreçlerinde en yeni FIDO standartlarının geliştirilmesini ve uygulanmasını destekleyecek. FIDO’nun başka üyeleriyle de yakın iş birliği içinde çalışacak olan OPPO, farklı hizmetler dahilinde, sırf şifre girme yoluyla oturum açmak konusundaki ağır bağımlılığı azaltmak için, FIDO Kimlik Doğrulama sertifikalarını geliştirecek ve bunların kullanımını teşvik edecek.

Bugün ortalama bir internet kullanıcısının düzinelerce online hesabı bulunuyor. Buna bağlı olarak, çok sayıda şifreyi yönetmek, kullanıcılar ve şirketler açısından çok vakit alan ve yorucu bir vazifeye dönüşüyor. Öteki yandan, sırf şifre girme sistemiyle çalışan kimlik doğrulama süreçleri, kıymetli aksaklıkları da beraberinde getirebiliyor. Bunlar, kullanıcı şifrelerinin değiştirilmesi ve sıfırlanmasına bağlı büyük idare maliyetlerinden çok kıymetli güvenlik risklerine, zayıf şifre kullanımından birden çok hesapta birebir şifrenin kullanımına kadar çeşitlilik gösteriyor. Bu nedenle şifrelere olan bağımlılığı azaltabilecek yahut bunları büsbütün yeni tekniklerle değiştirebilecek oturum açma sistemlerine yönelmeyi öneren davetler yapılıyor.

Şifrelere olan ağır bağımlılığı azaltmaya yardımcı olmak için 2012’de kurulan FIDO Alliance, dünya çapındaki web siteleri, hizmetler ve uygulamalarda şifresiz kimlik doğrulama ve oturum açma süreçleri için standartlar geliştirmek üzere çalışıyor. FIDO Alliance’ın Google, Microsoft ve Qualcomm üzere şirketler tarafından da desteklenen en yeni kimlik doğrulama tahlili FIDO2, inançlı ve kullanışlı bir teknik altyapı sunuyor.

FIDO Alliance’a katılan OPPO, bu sayede akıllı aygıtlarında FIDO standartlarını faal olarak kullanmaya başlayacak; kullanıcı tecrübesini güzelleştiren ve kimlik doğrulama güvenliğini geliştiren çalışmalar yürütecek. Gelecekte, kullanıcılar OPPO akıllı telefonlarını ‘Passkey / İnançlı Anahtar’ olarak kullanabilecek ve böylelikle tarayıcılar, uygulamalar ve platformlar üzerindeki farklı hizmetlerde oturum açabilecek. Bu, kesintisiz bir irtibat tecrübesinin geliştirilmesini sağlayacak. Yeni ya da diğerine ilişkin yakın aygıtlar dahil olmak üzere, birden fazla akıllı aygıt kullananların, farklı işletim sistemine sahip platformlarda yahut farklı tarayıcılarda her hesabını tekrar kaydetmesine gerek kalmayacak zira OPPO aygıtlarından FIDO kimlik bilgilerine otomatik erişim sağlanmış olacak.

FIDO Alliance’ın bir üyesi olarak OPPO, farklı bölgelerde çeşitli teknik mevzularda FIDO çalışma kümelerine katılarak şifresiz oturum açma teknolojilerinin daha fazla senaryoda kullanılması ve bu metodun yeni hizmetlere genişletilmesi için teknik katkılar sunacak. ‘İlham Yanı Başında’ mottosuyla OPPO, daha fazla kullanıcıya yeni ve akıllı tecrübeler sunan daha inançlı, kullanışlı ve şifresiz irtibat tecrübeleri geliştirmek için bölümdeki iş ortaklarıyla çalışmalarını sürdürecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom