Telefon

Orta segmentte amiral gemisi özellikleri! Pixel 7a ayrıntıları belirli oldu

Geçtiğimiz ay Pixel 7 ve 7 Pro modellerini tanıtan Google, serinin yeni modeli için çalışmalarına devam ediyor. Amiral gemisi modellerle emsal ayrıntılara sahip olacağı belirtilen Google Pixel 7a özellikleri sızdırıldı.

Google Pixel 7a özellikleri sızdırıldı

Google Pixel 6a, özelliklerinin beklentileri karşılayamadığı için tenkitlere karşın seçilebilecek en güzel orta sınıf akıllı telefonlardan biri olarak tanımlanıyor. Sızdırılan bilgilere nazaran Google, selefinde teknik özellikler konusunda cömert davranacak.

Analist Wojciechowski, Pixel 7a modelinin Samsung tarafından üretilen 90Hz ekran ile geleceğini duyurdu. Orta-üst segment aygıtlarda standart haline gelen 90Hz ekran, artık Google Pixel ailesinin giriş düzeyi modellerinde de yer alacak.

Sızdırılan bir öbür değerli bilgi ise kamera ayrıntısı. Google, yeni modelinde ikili art kamera dizilimine yer verecek. Pixel 7a kamera diziliminde bir adet IMX712 ultra geniş açılı lens ve IMX787 geniş açılı lens kullanılacak.

Pixel 7a, kablolu şarjın yanında 5W kablosuz şarjı destekleyecek. 5W, Android telefonların standartlarına nazaran hayli yavaş olsa da, bu fiyat segmentinde çok yaygın olmadığı için orta sınıf bir aygıtta bu özelliği görmek tekrar de hoş.

Yeni model, Qualcomm’un WCN6740 olarak isimlendirilen Wi-Fi/Bluetooth’lu bir Google Tensor çipini kullanan birinci aygıt olabilir. Daha evvel Google, Pixel 6 serisi ve Pixel 7 üzere aygıtlar için Broadcom’a çiplerini tercih ediyordu.

Analistler, Pixel 7a modelinin 2023’te en düzgün orta sınıf akıllı telefonlar ortasında yer alacağını düşünüyor. Fiyat/performans aygıtı olarak nitelendirilen Google Pixel 7a, şimdiden kullanıcıları heyecanlandırmayı başardı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Kiralık bahis sitesi