Teknoloji

Oyunda öleni gerçek hayatta da öldüren VR başlık icat edildi! Bu ne saçma icattır?

Gerek anime dünyasında gerekse de beyaz perde de sıkça karşılaştığımız bir senaryo vardır. Sanal gerçeklik gözlüklerini takan ve kendini bir anda insanlık tarafından yaratılmış bir dünyada bulan karakterler, burada avatarları ile var olurlar. Kullanıcılar bu avatarlarına öylesine bağlıdırlar ki, onları acılarını, ıstıraplarını ve memnunluklarını kendi vücutlarında hissedebilirler. Bu işi bir adım öteye taşıyan kimi senaristler ise, avatarın ölmesiyle birlikte gerçek kullanıcının da öldüğü gerçek dışı senaryolara başvurabilmekteler. Fakat çabucak belirtelim ki Oculus’ün kurucusu tarafından yapılan açıklamaya nazaran artık bu durum pek de gerçekdışı sayılmaz.

Dünyanın en tanınan sanal gerçeklik gözlüklerinden biri olan Oculus’ün kurucusu Palmer Luckey, şirketini 2014 yılında Meta’ya sattığından bu yana, kendi işleriyle uğraşmaya başlamıştı. Ortadan geçen yıllar içerisinde sanal gerçeklik gözlüklerine duyduğu ilgiden hiçbir şey kaybetmeyen Palmer, geçtiğimiz gün yaptığı bir açıklamayla yeni bir sanal gerçeklik gözlüğü ürettiğini açıkladı.

Oyunda öleni gerçek hayatta da öldüren VR başlık icat edildi! Bu ne saçma icattır?

Ancak ünlü teşebbüsçü tarafından geliştirilen bu sanal gerçeklik gözlüğünü rakiplerinden ayıran çok kıymetli bir fark var o da içerisinde bulundurduğu patlayıcılar! Evet Palmer, OQPNVG ismini verdiği bu gerçeklik gözlüğünün içerisine patlayıcı yerleştirdi ve avatarın ölmesi durumunda bu patlayıcıların tetiklenerek gerçek kullanıcının da başını uçuracağını duyurdu.

Elbette ki bu gözlük şu an için yalnızca bir konseptten ibaret ve satışa sunulmayacak. Lakin Palmer’in geliştirdiği bu gözlük, ileride bu işin nerelere varabileceğini görmek açısından son derece ürkütücü değil mi?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!