Teknoloji

PlayStation Plus’ın yeni oyun arşivi abonelerin canını bir epey sıkacak

Oyun dünyasında en büyük rekabetin görüldüğü hususlardan biri de hangi konsolun daha âlâ olduğu sorunsalıdır. Bu soruyu şayet birkaç yıl evvel sormuş olsaydık, karşılığı yüklü olarak PlayStation halinde olabilirdi lakin Game Pass servisi ve Microsoft’un son zamanlardaki atakları, tüm istikrarları alt üst etti.

Arkasına Game Pass dayanağını alan Xbox, günden güne büyüyüp gelişmeye devam ederken gibisi bir yapıya evrilebilmek için kıymetli değişikliklerin yapıldığı PlayStation Plus ise şimdi hedeflediği noktadan bir oldukça uzakta. Şirket tarafından başvurulan abonelik sistemlerindeki hiyerarşi ise, platformun önündeki en değerli pürüz olabilir. Gerçekten Sony tarafından açıklanan Kasım ayı oyun listesi ne demek istediğimizi çok daha net bir biçimde ortaya koyuyor.

PlayStation Plus’ın yeni oyun arşivi abonelerin canını bir epey sıkacak

Listeye baktığımız vakit PlayStation Plus Extra aboneliği için ortalarında The Elder Scrolls V: Skyrim – Special Edition ve Tom Clancy’s Rainbow Six Siege üzere son derece tanınan oyunları barındıran 20’ye yakın üretim varken, standart abonelik manasına gelen Essential aboneleri için sayısı bir elin parmaklarını geçmeyen ve oyuncularda çok daha heyecan uyandırmayan isimler tercih edilmiş.

Geçtiğimiz günlerde PlayStation Plus servisinin beklenilen başarıyı gösteremediğini belirten Sony yöneticinin bu açıklamaları da dikkate alındığında, şu an ki kaideler altında Japon oyun platformunun Amerikalı rakibiyle baş etmesinin pek de kolay olmayacağını söyleyebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
film sitesi - piar ne demek - bir finansçı - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al - slot siteleri - canlı casino siteleri