Teknoloji

Qualcomm, AR aygıtları için Snapdragon AR2 Gen 1 işlemcisini tanıttı!

Akıllı telefon dünyasındaki işlemciler denildiğinde akla birinci gelen isimlerden birisi olan Qualcomm, bugün Snapdragon 8 Gen 2 tanıttı. Şirket, her ne kadar akıllı telefon dünyası tarafından bilinse de giyilebilir teknoloji için ürettiği işlemcilerle de isminden kelam ettiriyor.

Snapdragon AR2 Gen 1, selefine nazaran 2,5 kat daha uygun AI performansı sunuyor

Qualcomm, Artırılmış Gerçeklik dünyasında ihtilal yapmayı planlıyor. Şirket, gerçek dünya ve metaverse karışımı yeni bir uzamsal bilgi süreç tecrübeleri çağını başlatmak için kolları sıvadı. Qualcomm, bu hedef için tasarladığı Snapdragon AR2 Gen 1 işlemcisini tanıttı.

Snapdragon AR2 Gen 1, özel IP bloklarıyla birleştirilmiş çok çipli bir dağıtılmış sürece mimarisi ile tasarlandı. Qualcomm, yeni işlemcisinin Snapdragon XR2 Gen 1’den 2,5 kat daha güzel AI performansı sunduğunu savunuyor. Ek olarak şirket, yarı yarıya daha az güç tüketerek 1W’tan daha az güç tüketen AR gözlükleri için ülkü olduğunu belirtti.

Bağlantı tarafına bakılırsa işlemci, FastConnect 7800 sistemini kullanıyor. Bulunduğu AR gözlüğü ile irtibat halinde olduğu aygıt ortasında 2 ms’den daha az gecikmeyle en son Wi-Fi 7 teknolojisini takviyeler. Ek olarak şirket, gecikmenin daha da indirgenmesi için Qualcomm işlemcili akıllı telefonlarla eşleştirmeyi öneriyor.

Öte yandan Snapdragon AR2 Gen 1 işlemcisinin talipleri şimdiden aşikâr oldu. Şirkete nazaran Lenovo , LG, Oppo, TCL, Xiaomi , Pico, QONOQ, Rokid, Sharp, Tencent ve Vuzix üzere isimler bu işlemciye sahip eserlerini piyasaya sürmek için muahede sağladı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking