Teknoloji

Qualcomm TOGG’a rakip oldu! TOGG Sedan gibisi modelini tanıttı!

Akıllı telefon kesiminin gelişmesi birçok pazarın gelişimini de direkt etkiledi ki bunların başında taşınabilir işlemci kesimi geliyor. Her ne kadar bölümde birçok farklı firma olsa da bu pazarın en büyük hissesini Qualcomm ve MediaTek alıyor. Bu iki isimden hangisinin daha önde olduğu yıllardır sorulan lakin net bir cevap alınamayan bir soru olarak varlığını korurken, Amerikalı teknoloji devi Qualcomm rekabette kendisini öne taşıyacak çok kıymetli bir adım attı.

Şirket tarafından CES 2023 fuarında tanıtılan yeni konsept araca baktığımız vakit, gerek zıt istikamette açılan kapıları, gerek keskin sınırları gerekse de büyük tekerlekleriyle karşımızda epey şık bir araç durduğunu görüyoruz.

Qualcomm TOGG’a rakip oldu! TOGG Sedan gibisi modelini tanıttı!

Ancak çabucak belirtmek gerekir ki bu araç Qualcomm tarafından geliştirilmiş konsept bir model ve hiçbir vakit üretime bahis olmayacak. Bunu biz söylemiyoruz, direkt Qualcomm’un kendisi söylüyor. Pekala şirket hiç piyasaya sürmeyeceği bir aracı neden tasarlayıp tanıttı? Tabi ki içerisinde bulunan Qualcomm marka çiplerin kabiliyetlerini gösterebilmek için.

Aracın ön tarafını uzunluktan boya kaplayan dokunmatik panel ise bu çiplerin neler yapabileceğini ziyadesiyle gösteriyor. O denli ki klasik ön panellerin bilakis bu konsept araçta bulunan ekran, ön yolcu koltuğunun önüne kadar uzanıyor ve seyir halinde yolcunun şoförden bağımsız olarak vakit geçirebilmesine imkan tanıyor. Bakalım Qualcomm’un bu üstün teknolojilerini kullanan birinci marka ve model hangi şanslı isim olacak?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al