Teknoloji

Qualcomm’dan dönüş sinyali: Samsung hazırda bekliyor

Teknoloji dünyası tekrar her vakit olduğu üzere hareketli günlerden geçiyor. Mobil işlemci dünyasının en büyük isimlerinden biri hatta birçoklarına nazaran birincisi olan Qualcomm, merakla beklenen yeni yonga seti Snapdragon 8 Gen 2’yi dün resmen tanıttı. Yeni yonga setinin özelliklerine baktığımız vakit, bizleri yeniden tam bir performans canavarının beklediğini anlamak sıkıntı değil. Esasen Qualcomm tarafından yapılan açıklamaya nazaran de bu çipler selefine nazaran %40 enerji verimliliği ve %30’da performans artışı getirecek.

Bununla birlikte şirket, tıpkı Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setinde olduğu üzere, Snapdragon 8 Gen 2’yi de TSMC’ye ürettirecek. Hatırlanacağı üzere Snapdragon 888 ve Snapdragon 8 Gen 1’de Samsung ile çalışan Amerikalı teknoloji devi, bilhassa Snapdragon 8 Gen 1’de yaşanan ağır ısınma sorunları ve güç verimliliği problemleri yüzünden rotasını TSMC’ye çevirmişti.

Qualcomm’dan dönüş sinyali: Samsung hazırda bekliyor

Tayvanlı çip üreticisinin Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setinde çok uygun bir iş çıkarması üzerine artık genel görüş bundan sonraki yeni işlemci kümelerinin de bu iştirakle hayat bulmasıydı lakin Qualcomm CEO’sunun dünkü aktiflikte sarf ettiği kelamlar, durumun pek de o denli olmayabileceğini gösterdi.

CEO tarafından yapılan açıklamalarda özetle, Samsung’la kurulan iştirakin eski ve güçlü bir bağ üzerine tesis edildiği, bu kapsamda da 3nm ve 2nm üretim sürecindeki çipler için tekrar Samsung’la çalışmak istedikleri belirtildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al