Teknoloji

Radeon RX 7000 Serisine İlişkin Render Görselleri Paylaşıldı

AMD, Radeon RX 7000 masaüstü serisini 3 Kasım’da resmi olarak tanıtacağını söylemişti. Yeni jenerasyon kartların RX 6000 serisine benzeri bir dizayna sahip olmasını, siyah temanın yoğunlukta olmasını bekliyoruz. Daha evvel bir AMD sunumunda referans tasarım RDNA 3 kartın kısmi bir görseli sergilenmişti. Technetium tarafından hazırlanan render görselleri ise bize sonuncu eserlerin muhtemel dizaynını gösteriyor.

NVIDIA’nın GeForce RTX 4000 serisi ekran kartları yeni PCIe Gen5 güç konnektörlerini kullanan birinci seri olacak. Tersine AMD’nin standart ATX PCIe temasını kullanacağını biliyoruz. Yükselen güç tüketim pahalarını düşünecek olursak, en azından üst sınıf kartlarda 3 adet 8 pinli konnektörler kullanılacağını söyleyebiliriz.

Amiral gemisi RX 7900 XT, RDNA mimarisine dayalı en kalın Radeon ekran kartı olabilir. AMD, aylar evvel GPU’larının rakibine kıyasla daha verimli olduğunu ima ediyordu. Birebir vakitte, RDNA 3 mimarisinin RDNA 2’den en az %50 daha verimli olduğu açıklandı.

Render görsellerinde yer alan kartın Radeon RX 7900 XT modeli olduğunu iddia ediyoruz. Bu cins yüksek performanslı kartlarda yerini alacak olan Navi 31 GPU, 12.288 Akış İşlemcisi barındıracak. Ayrıyeten üst sınıf modellerin 24 GB GDDR6 belleğe sahip olması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!