Teknoloji

Renault Radyo Kodu Nasıl Girilir? [2022]

Otomobillerin elektrik aksamında yaşanan problemler, bilgi-eğlence sistemlerinin kısa periyodik olarak kitlenmesine neden olabiliyor. Birçok araç sahibi bu yüzden servislerin yolunu tutarken aslında bu sorunu meskende de çözebiliyorsunuz. Bu makalemizde Renault Radyo Kodu Nasıl Girilir? sorusunu yanıtladık.

Renault Radyo Kodu Nasıl Girilir? [2022]

Radyo ekranında “Hata” yahut “Kod” ibaresi yer alıyorsa, aracınızın radyo kodunu girilebilmeniz için yaklaşık 2 saat beklemeniz gerekebilir. Radyo kod yanılgıları ekseriyetle akü değişimi sonrasında meydana gelmektedir.

2011 ve sonrasında üretilen Renault marka arabalar, yeni bilgi-eğlence sistemiyle müşterilere sunuluyor. Taşınabilir uygulamalar ile entegre bir halde çalışan yeni Renault modelleri, kullanıcılara uygulama üzerinden birçok özelliğe erişim imkanı sağlıyor.

Şirketin websitesinde, “Tüm yeni Renault arabaların radyo kodu, araç el kitabının ön yahut art kapağının içine basılıdır. Artık el kitabına sahip değilseniz, MY Renault uygulamasını indirebilir ve radyo kodunuzu bulmak için bir hesap oluşturabilirsiniz.” tabirleri yer alıyor.

Bir Renault arabasının radyo kodunu girmek için şu adımları izleyin:

  • Önce kontak anahtarını çevirin ve radyonun açık olduğundan emin olun.
  • Radyo ekranında “Code” tabiri görüyorsanız bu durum, radyo kodunun girilmesi gerektiği manasına gelir.
  • Radyo kodunuzu bulun ve giriş düğmelerini kullanarak gerçek biçimde girin. (Radyoyu etkinleştirmek için gerekli kodu aracınızın kullanım kılavuzundan öğrenebilirsiniz.)
  • Radyo kodunu gerçek girerseniz, aracınızın bilgi-eğlence sistemi olağan formda çalışmaya devam edecektir. Radyo kodunu yanlış girdiğiniz takdirde, tekrar kod girme ekranına yönlendirileceksiniz.

Aracınızın kullanım kılavuzunu bulamıyorsanız Renault müşteri hizmetlerini arayarak yahut yetkili servise giderek radyo kodunuzu öğrenebilirsiniz. Radyo kodunu birden fazla sefer yanlış girdiğinizde aracınızın bilgi-eğlence sistemini kitleyeceğinizi belirtmekte yarar var.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al