Teknoloji

Ryzen 7 3800X Benchmark Sonuçları Ortaya Çıktı

Merakla beklenen Ryzen 7 3800X Benchmark sonuçları sızdırıldı. Sızdırılan test sonuçlarını incelediğimizde AMD’nin yeni jenerasyon işlemcisinin çoklu çekirdek performansında Intel i9 9900K’yı geride bırakmayı başardığını görüyoruz.

Geekbench üzerinden yapılan testte Ryzen 7 3800X işlemcisinin çoklu çekirdek performansı ile toplamda 34.059 puan almayı başarıyor. Bunun yanı sıra Intel’in güçlü işlemcisi ise kelam konusu bu testte toplamda 33.173 puan ile rakibi AMD’nin gerisinde kalıyor.

Her iki işlemcinin tek çekirdek performansına gelecek olursak bu kısımda Intel’in üstünlüğünü görüyoruz. Sızdırılan bilgilere nazaran AMD’nin işlemcisi tek çekirdek testinden 5.406 puan alırken, Intel’in i9-9900K işlemcisi ise bu testten 6.633 puan ile rakibini geride bırakmayı başarıyor.

Fakat Geekbench’in paylaştığı bilgiler doğrultusunda, AMD’nin yeni jenerasyon işlemcisinin 16 GB DDR4 RAM‘ler ve x470 yongasına sahip bir anakart ile test edildiğini de bilhassa belirtelim.

Bahsi geçen bu performans testinde X470 yongasına sahip bir anakartın ve 16 GB DDR4 RAM‘lerin kullanılması yerine, X570 yongasına sahip bir anakart ve daha yüksek frekans suratına sahip RAM’ler ile test edilseydi tahminen daha farklı sonuçlar ile karşılaşabilirdik.

Tabi, şimdilik AMD’nin yeni kuşak işlemcisinin sergilediği performans ile ilgili net bir şey söylememiz için 7 Temmuz tarihini beklememiz gerekiyor.

Son olarak, AMD’nin yeni jenerasyon Ryzen 3000 serisi işlemcileri ile ilgili ayrıntılı bilgileri buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!