Telefon

S23 Ultra’da kullanılacak ! ISOCELL HP2 kamera sensörü tanıtıldı

Galaxy S23 tanıtım tarihi yaklaşırken yeni seride kullanılacak teknolojilerin ayrıntıları belirli oluyor. Samsung, 200 Megapiksel çözünürlüğe sahip ISOCELL HP2 kamera sensörünü duyurdu. İşte ISOCELL HP2 özellikleri..

ISOCELL HP2 kamera sensörü özellikleri

Uzun müddettir söylentiler ile gündeme gelen ISOCELL HP2, nihayet tanıtıldı. “Amiral gemisi akıllı telefonlarda sonuncu yüksek çözünürlüklü deneyim” sloganıyla tanıtılan kamera sensörü, Samsung Galaxy S23 Ultra modelinde kullanılacak.

1/1.3 inç optik formatta kayıt imkanı sunabilen ISOCELL HP2, 200 milyon adet 0.6 mikrometre piksele sahip. Samsung, 108 Megapiksel kameralarda yaygın olarak kullanılan sensör boyutunu 200 Megapiksele uyarladıklarını açıkladı.

ISOCELL HP2, çeşitli piksel gruplama seçeneklerini kullanarak 12.5 MP, 50 MP ve 200 Megapiksel çözünürlükte manzaralar oluşturabiliyor. Samsung ayrıyeten, 200 Megapiksel manzaraları geliştirmek için yapay zeka teknolojisi kullanıldığını belirtiyor.

Yeni kamera sensörü ile ilgili şirketin websitesinde yayınlanan açıklamada, “Düşük ışıklı ortamlarda sensör, dört ila 16 komşu pikseli bağlayarak ya 1,2μm 50 Megapiksel ya da 2,4μm 12.5 Megapiksel manzara sensörüne dönüşüyor. Yaklaşık 33 Megapikselde daha dolgun 8K görüntü için HP2, kırpmayı en aza indirgemek ve sahneden daha fazlasını yakalamak için 1,2μm 50 Megapiksel moduna geçiyor.” tabirleri yer alıyor.

Şirket, çok parlak ortamlarda solgun fotoğrafları azaltmak için yeni bir Çift Dikey Transfer Kapısı (D-VTG) teknolojisi kullandıklarının altını çizdi. Samsung, teknolojinin renk üretimini geliştirdiğini ve parlak ışıkta çok pozlamayı ortadan kaldırdığını argüman ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - Pendik Eşya Depolama - El Yapımı Doğal Taş Takılar - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al