Teknoloji

Sahibinden’den araç satışları için komisyon kararı!

Otomotiv pazarındaki hareketlilik tüm süratiyle sürüyor. Bir müddettir devam eden global çip krizi, pandemi, Rusya-Ukrayna savaşı ve döviz kurundaki artış üzere birçok etkenden ötürü sıfır-ikinci el farketmeksizin fiyatlarda önemli bir artış yaşandı. Bu noktada ikinci el araç denince akla birinci gelen çevrim içi platformlardan Sahibinden.com, araç satışlarıyla ilgili yeni bir komite kararı aldı.

Sahibinden, 1 milyon TL’yi aşan araçlar için ek ilan fiyatı alacak

Sahibinden.com, kısa bir mühlet evvel kurumsal üyelerine göndermiş olduğu kontratla 1 milyon TL’yi aşan araçların ilan fiyatlandırmasında değişiklikler yapıldığını duyurdu. Bu noktada platform, kurumsal üyelerin ilanlarındaki araçların fiyatlarının 1 milyon TL’yi geçmesi durumunda 1 milyon TL’nin üzerinde kalan fiyatın on binde üçü oranında ek ilan fiyatı tahsil edecek. Bu fiyat kullanıcıların faturalarına yansıtılacak.


Sahibinden, 1 milyon TL’yi aşan araçlar için ek ilan fiyatı alacak

10 Şubat 2023 itibariyle uygulanmaya başlanacak yeni ek komite kararı aynı ilanın fiyatı artırılmadan tekrar yayınlandığı durumlarda geçerli olmayacak. Bunun dışında 1 milyon TL’nin altında kalan araçlar bu uygulamadan etkilenmeyecek.

Sahibinden, yeni kurul kararın akabinde mevcut taahhütlerinin devam edip etmeyeceği konusunda karar vermeleri için galericilere – kurumsal üyelere uygulamanın hayata geçeceği 10 Şubat 2023 tarihine kadar mühlet verdi. Kurumsal kullanıcılar, taahhütlerini yenilemeleri durumda yeni taahhüt döneminde kelam konusu uygulamaya alışılmış olacak. Aksi takdirde ise taahhüt yenilenmeyecek.

Peki siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking