Telefon

Samsung bir kere daha Apple’ın müsaadeden gidiyor

Teknoloji dünyasında markalar ortasında esinlenme yahut etkilenme epey sık rastlanan bir durum. İster sıradan bir şirket isterseniz de dünyanın en büyük markası olun, rakibiniz tarafından yapılan ve müşterilerinden olumlu geri bildirimler alan bir özelliği görmezden gelmek pek kolay olmuyor. İşte Samsung’un da şu sıralar yaptığı şey tam olarak bu.

Amerikalı teknoloji devi Apple tarafından geçtiğimiz haftalarda resmen kullanıma sunulan iOS 16 sürümünün en çok dikkat çeken özelliği, kilit ekranının kişiselleştirilebiliyor olmasıydı. Apple’ın da bastıra bastıra üzerinde durduğu bu özellik, nitekim de kullanıcılar tarafından da çok beğenildi ve iOS 16’nın son vakitlerin en çok talep gören sürümlerinden birisi olmasını sağladı.

Samsung bir sefer daha Apple’ın müsaadeden gidiyor

İşte bir müddettir kendi kullanıcıları için Android 13 tabanlı One UI 5.0 güncellemesi üzerinden çalışan Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un da bu cinsten bir özellik üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Şirket tarafından kısıtlı sayıdaki test kümesine gönderilen son beta sürümünü deneyimleyen bir kullanıcı, yeni sürümle birlikte tıpkı Apple’ın tanıtımını yaptığı cinsten bir kilit ekranıyla karşılaştığını söz etti.

Buna nazaran, Android 13 tabanlı One UI 5.0’ın kararlı sürümü servis edildikten sonra, Samsung kullanıcıları da artık kilit ekranlarını diledikleri üzere özelleştirebilecekler. Bakalım Apple yahut Samsung cephesinden bu hususa ait rastgele bir açıklama gelecek mi?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Kiralık bahis sitesi