Telefon

Samsung için 2023 beklenenden daha güç geçebilir

Güney Koreli teknoloji devi Samsung’u rakiplerinden ayıran en değerli tarafı, birkaç farklı kesime değil neredeyse teknolojinin olduğu her alana yatırım yapmasıdır. Hatta şirketin, yalnızca perakende satış tarafında değil birebir vakitte rakiplerine bile orta unsur satışı gerçekleştirmesi, onu dünyanın en büyük ve en değerli teknoloji markalarından biri haline getirdi. Fakat 2023 yılı itibariyle bu strateji bile Samsung’un karının düşmesine mani olamayabilir.

Samsung’a yakın kaynaklardan gelen bilgilere nazaran, Güney Koreli teknoloji devi 2023 yılı içerisinde kimi departmanlarının önemli oranlarda kar azalması yaşayacağını ön görüyor. Bu durumu çalışanlarıyla da paylaştığı argüman edilen Samsung’un en önemli gerilemeyi ise bellek ve çip tasarımı departmanlarında yaşamayı beklediği tez edildi.

Samsung için 2023 beklenenden daha sıkıntı geçebilir

Özellikle Exynos yonga setinden istediği başarıyı bir türlü alamayan ve bu nedenle de yeni amiral gemisi serisi olan Galaxy S23’de yıllar sonra birinci sefer kendi yonga setine yer vermeyi düşünmeyen Samsung, yalnızca bu atağıyla bile karının değerli bir kısmını feda etmiş olacak.

İşin içine bir de başka şirketler için üretilen fakat gereğince verimli olmadığı için rakiplere kaptırılan yonga seti kullanıcıları eklendiğinde, Güney Koreli teknoloji devinin neden 2023 yılında daha az kar beklediği anlaşılabilir oluyor. Bakalım Samsung, olumsuz bir atmosferde başladığı 2023 yılını kendi lehine çevirebilecek adımlar atacak mı?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al