Telefon

Samsung kendi teknolojisinden vazgeçemiyor

Teknoloji dünyasında pek çok marka var lakin bir Samsung daha yok. Güney Koreli teknoloji devi bir taraftan akıllı telefondan tablete, bilgisayardan beyaz eşyaya kadar onlarca farklı kategoride perakende satış yaparken, öbür bir taraftan ise içlerinde en büyük rakipleri de olmak üzere her çeşitten teknoloji markasına orta mal satışı yapıyor. İşte bu tarafıyla de Samsung, dünyanın en değerli teknoloji markalarından biri haline geliyor.

Bununla birlikte şirketin son vakitlerde kendi yonga seti modeli olan Exynos’da büyük kan kaybı yaşadığı da bir gerçek. Epeyce uzun bir müddet ortalarında Türkiye’nin de olduğu pek çok bölgeye Exynos işlemcili Galaxy S modelleri gönderen Samsung, ABD ve Avrupa’ya ise Snapdragon yonga setli modelleri yolluyordu.

Samsung kendi teknolojisinden vazgeçemiyor

Ancak Galaxy S22 serisi ile birlikte yarı yarıya olan bu oran %80’e %20 üzere bir hal aldı. Gelen son sızıntılara göreyse, Galaxy S23 serisiyle birlikte artık bu amiral gemisi serisinde Exynos modeller büsbütün terk edilecek.

Bununla birlikte Samsung’un kendi yonga setinden o denli kolay kolay vazgeçmek üzere bir niyeti yok. O denli ki Güney Koreli teknoloji devi, yakın vakitte tanıtacağı Exynos 1380 ve Exynos 1330 yonga setlerini 2023 yılında piyasaya süreceği pek çok orta segment modelde kullanmayı düşünüyor. Bakalım amiral gemisi pazarında tutunamayan Exynos yonga setinin orta segment serüveni nasıl gelişecek?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking