Teknoloji

Samsung rahat nefes aldıracak: Galaxy modellerine kesintisiz güncelleme!

Teknoloji şirketi Samsung, SDC (Samsung Developer Conference) 2022 aktifliğine One UI 5.0′ sundu. Ayrıyeten Bixby, Samsung Knox, SmartThings ve Tizen için yeni özellikleri de ortaya koydu. Aktifliğin akabinde bir Samsung yöneticisi, One UI 5.0 planları hakkında daha fazla bilgi verdi. İşte detaylar!

One UI 6.0 güncellemesi sıkıntısız bir güncelleme getirebilir

Samsung Developer Conference 2022 aktifliği sırasında Samsung, One UI 5.0’ın yanı sıra SmartThings, Tizen ve Samsung Knox üzere yeni özellikleri de sergiledi. Aktifliğin akabinde bir şirket yöneticisi, One UI 5.0 dağıtım planları ve One UI’nin bir sonraki sürümüyle ilgili bilgiler verdi.

Samsung’da lider yardımcılığı vazifesinde ve One UI için kurulan grupta yer alan Hyesoon (Sally) Jeong, telefonlarla ilgili sonunda dedirtecek bir gelişmeyi paylaştı. Gelişmeye nazaran Samsung’a ilişkin tüm üst seviye akıllı telefonlara One UI 5.0’ün kararlı sürümünü sunmak istediğini belirtti.

Şu anda Samsung modellerinde Android güncellemesi yapmak istediğiniz vakit 10-20 dakika boyunca kilitlenme sorunu oluyor. Bu da kullanıcıların güç anlar yaşamasına neden oluyor. Jeong ise şirketin Galaxy model telefonlar ve tabletleri için ‘kesintisiz bir güncelleme’ üzerinde çalıştığını söyledi. Bu özelliğin ise One UI 6.0 sürümüyle birlikte geleceğini belirtti.

Ayrıca Google, Android 13 ile birlikte akıllı telefon üreticilerine sanal A/B kısımlarının oluşturulmasını zarurî kıldı. Böylelikle kullanıcıların telefon kullanımını olumsuz etkileyen faktörler kalkacak. A/B kısımları, akıllı telefon üreticilerinin Android güncellemesinin art planında kullanıcıların tecrübesine dokunmadan yüklenmesine yardımcı oluyor. Jeong kelamlarına şu cümleleri ekledi, “Bence One UI, en azından benim vazife müddetim boyunca burada kalacak.”

Peki, siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!