Telefon

Samsung self servis tamir hizmeti için geri sayıma geçti

Şirketin ABD Patent ve Ticari Marka Ofisine yaptığı “Kendi Kendini Onarma Asistanı” sunumu, içinde bir dişli ve bir anahtar bulunan mavi bir Samsung biçimi Android uygulama simgesi içeriyor.

Samsung’un uygulaması, Self Repair Assistant’ı akıllı telefonlar, akıllı saatler, tablet bilgisayarlar ve kulaklıklar dahil olmak üzere aygıtların kendi kendine tamiratı, kendi kendine bakımı ve kendi kendine suramı için bir “cep telefonları için bilgisayar uygulama yazılımı” olarak tanımlıyor. Marka Ofisi şu anda başvuruyu incelemek için bekliyor.

Uygulama, kullanıcılara çeşitli Samsung Galaxy aygıtlarıyla ilgili tamirat kılavuzları ve modül bilgileri sağlayacak. Bu, Samsung’un bu yılın başlarında iFixit ile işbirliğini duyurmasının akabinde geldi. iFixit, Samsung’a OEM modülleri ve tamir kılavuzları içeren çevrimiçi tamirat kaynak sitesi fonksiyonu sağladı. Programda ağustos ayından beri Samsung S21, S21 Plus, S21 Ultra, S20, S20 Plus, S20 Ultra ve Tab S7 Plus üzere desteklenen eserlerden ve bunların kesimlerinden oluşan küçük bir kitaplık bulunuyor.

Samsung self servis tamir hizmeti için geri sayıma geçti

Bu liste, Apple’ın Kendin Yap tamirat yardımı sunduğu akıllı telefonların sayısıyla çabucak hemen tıpkı. Apple, iPhone’lar ve MacBook’lar için ek kesim ve kılavuzları listeleyen, nedense tuhaf bir halde marka amblemleri kaldırılmış, müşterilere yönelik bir web sitesine sahip olmasına karşın, kendi self servis tamirat programını da bu yıl başlattı.

Mart ayında iFixit CEO’su Kyle Wiens, The Verge’e şirketinin Samsung’un tamir kılavuzunu ve ek kesim teminini düzgünleştirmek için çalıştığını söylemişti.

Bu uygulama, iFixit ile bir işbirliğinin kesimi olsun ya da olmasın teknoloji şirketlerinin müşterilerine aygıtlarını kendilerinin tamir etmeleri için kaynak sağlama konusunda artan bir ilgiye sahip olduğunu gösteriyor. Umarım, kendi kendine pil değiştirme de bir vakit kendin yap programlarına eklenir. Şu anda, bunu yapmanın Samsung onaylı tek yolu, ekran kırılsın ya da kırılmasın, tüm ekranı ve pil düzeneğini birlikte değiştirmek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al