Teknoloji

Samsung şimdiye kadarki en süratli LPDDR5X DRAM’ı duyurdu!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, LPDDR5X’i LPDDR5’in doğal bir evrimi olarak geliştirdiğini duyurdu. Bugün şirket, DRAM yongalarının gelişmeyi tamamladığını duyurdu. Yeni bellek, DRAM için sanayinin en yüksek suratı olan 8,5 Gbps sürate ulaşıyor. Mart ayında ulaşılan azamî 7.5 Gbps suratını rahatlıkla aştığını söyleyebiliriz. LPDDR5X teknolojisi piyasada yeni değil, hatta bir küme akıllı telefon bu platformu çoktan benimsedi, fakat yeni bellek, en az dahili yine dizaynla daha da yüksek suratların elde edilmesini sağlayacak.

Samsung şimdiye kadarki en süratli LPDDR5X DRAM’ı duyurdu!

Samsung’a nazaran LPDDR5X’in düşük güç tüketimi ve yüksek performans düzeyleri, akıllı telefonların dışındaki uygulamalar için uygun olmasını sağlıyor. Samsung Bellek Eser Planlama Grubu Lider Yardımcısı Daniel Lee, Qualcomm ile 8,5 Gbps LPDDR5X DRAM’in geliştirilmesi konusundaki ortak eforlarının şirketin pazardaki kullanılabilirliğini bir yıldan fazla hızlandırmasını sağladığını açıkladı. Qualcomm Eser İdaresi Lider Yardımcısı Ziad Asghar, San Diego şirketinin yonga setlerinde yeni en süratli belleği destekleyen taşınabilir sanayideki birinci şirket olduğunu ekledi.

Güney Koreli teknoloji devi taşınabilir bölümünde de muhakkak pazarlarda rakiplerini çoktan geride bıraktı. Rusya pazarında yaşanan olumsuz gelişmelerden etkilenmiş olsa da sayılar açısından şirket hala aşikâr bir pazar kitlesine sahip denebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
film sitesi - piar ne demek - bir finansçı - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al - slot siteleri - canlı casino siteleri