Telefon

Samsung’un geliştirdiği çoklu parmak izi sistemi güvenliğinizi 2,5 milyar kat arttıracak!

Akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla birlikte karşımıza çıkan en değerli sorunların başında data güvenliği geliyor. Her ne kadar bu güvenlik ihlalleri birden fazla kere uzaktan erişim halinde gerçekleşse de vakit zaman akıllı telefonların çalınması, kaybolup diğeri tarafından bulunması, birkaç dakika için bile olsa ortalık yerde bırakılması üzere durumlar da kullanıcıların data güvenliklerini büyük tehlike altına sokuyor.

İşte bu tip meseleleri sonsuza kadar ortadan kaldırmak isteyen Samsung, yeni güvenlik sistemini birinci sefer ayrıntılarıyla anlattığı. Bilindiği üzere mevcut durumda kullandığımız parmak izi okuma teknolojisi, ekranın yalnızca belirli bir bölgesi üzerinde ve birebir anda yalnızca bir parmağın kullanılması biçiminde çalışıyor. Bununla birlikte yeni jenerasyon OLED panellerindeki imkanlardan yararlanmayı amaçlayan Güney Koreli teknoloji devi, geliştirilen yeni güvenlik sistemi sayesinde artık telefon ekranının istenilen rastgele bir bölgesinden parmak izi okuması yapılabileceğini duyurdu.

Samsung’un geliştirdiği çoklu parmak izi sistemi güvenliğinizi 2,5 milyar kat arttıracak!

Evet bu ekranın sabit bir pozisyonu yerine rastgele bir yerine parmak izimizi okutarak telefonu açmak ekstra bir güvenlik tedbiri sayılmaz. Fakat Samsung’un açıklamalarının devamında yer verdiği üzere, tıpkı anda 3 parmağın birden okunabilecek olması, kullanıcıların bilgi güvenliklerini kat kat arttıracaktır. Hatta Samsung bu katlanma oranının 2,5 milyar kat olduğunu argüman edecek kadar da kendine güveniyor.

Son olarak tüm bu ayrıntılı açıklamalara rağmen Samsung’un rastgele bir tarih vermediğini ve muhtemelen de bu teknolojiyi kullanabilmek için en az 2 sene daha beklememiz gerektiğini de hatırlatalım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al