Teknoloji

Şarj istasyonları artıyor! Kalyon şarj istasyonunun ismi muhakkak oldu

Ülkemizdeki yenilenebilir güç ve elektrikli araç dalı süratle büyümeye devam ediyor. Güç Piyasası Düzenleme Kurumu’ndan (EPDK) elektrikli araç şarj ağı lisansı alan birinci şirketlerden biri olan Kalyon KONUT, oncharge ismini verdiği birinci şarj istasyonunu kurdu.

Kuzey Marmara otoyolunda birinci olarak 2021 yılında görüntülenen şarj istasyonu, şimdi faaliyete geçmedi. Enerji ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı tarafından açıklanan 2030 yılına kadar 250 bin şarj istasyonu amacı için çalışmalara başlayan şirket, 49 yıllık işletme lisansına sahip.

Kalyon KONUT birinci şarj istasyonunu kurdu: Oncharge

Türkiye’deki elektrikli araç şarj istasyonu kuran şirket sayısı, son yıllarda önemli oranda artış gösterdi. Tesla, Vestel, Zes, Eşarj ve Voltrun üzere şirketlerden sonra Migros da şarj istasyonu ağı kuracağını açıkladı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) ile Güç Piyasası Düzenleme Kurumu’na (EPDK) lisans başvurusu yaptığını duyuran Migros, şarj istasyonu piyasasında rekabeti artırmayı hedefliyor. Bununla birlikte, ülkemizde elektrikli şarj istasyonu kurma lisansını alan birinci şirketlerden biri olan Kalyon MESKEN, birinci şarj istasyonu için sona yaklaştı.

Kuzey Marmara otoyolunda heyetimi tamamlanan şarj istasyonunda 4 adet şarj ünitesi bulunuyor. Bunlardan 2 tanesi 200 kW süratli şarjı destekliyor.

Oncharge şarj istasyonlarında dünyanın birinci ve tek tam entegre güneş paneli üretim merkezi olan Kalyon PV güneş panelleri kullanılacağı belirtilmişti. Fakat birinci şarj istasyonunda şimdi güneş paneline rastlamadığımızı belirtmekte yarar var.

Siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/