Teknoloji

Sav: FTX çöküşü evvelce tasarlandı!

Yaygın olarak “Wall Street’in Kurdu” olarak bilinen eski borsacı Jordan Belfort, FTX kripto borsasının çöküşü ve kurucusu Sam Bankman-Fried’in oynadığı rol hakkındaki görüşlerini paylaştı.

İddia: FTX çöküşü evvelce tasarlandı!

Belfort’a nazaran, FTX’in eski CEO’sunun davranışını gözlemledikten sonra, 17 Kasım’da Fox News ile yaptığı röportajda , çöküşün muhtemelen evvelce planlanmış olduğuna inandığını söyledi.

Aynı vakitte Belfort, Bankman-Fried’i müşteri fonlarının zimmete para geçirildiği savlarıyla karşı karşıya kaldığı için bir sosyopat olarak etiketledi ve FTX iş modelinin bir pompalama ve boşaltma planı olabileceği konusunda ihtarda bulundu.

“Adam bir sosyopat. Yani, o bir mecnun. Artık temelde her şeyin dev bir fazilet işareti olduğunu ve kıymetli olan tek şeyin, sonunda en çok paraya sahip olanın kazanması olduğunu söylüyor. Sonunda kitabı eline alacak, ancak bu şu anda gördüğümüzden çok daha derine iniyor. Demek istediğim, bu katiyen evvelce tasarlanmış bir şey” dedi Belfort.

İlginç bir biçimde Belfort, borsanın destekçilerinin neden rastgele bir ihtar işareti görmediğini sorgularken FTX’in iş modelini bir “kardeşlik evi” olarak isimlendirdi.

“Günün sonunda burası gerçek bir işten çok bir kardeşlik konutu. Bence daha rahatsız edici olan şey, tüm bu büyük lig hedge fonlarının ve VC’lerin bu kadar bariz bir halde apaçık olanı anlamamış olmaları. Biliyorsunuz, tüm bu büyük şirketler, bu bariz ikaz işaretleriyle yatırım yapıyor” diye ekledi.

Ayrıca Belfort, düzenleyicileri borsanın çöküşünde para kaybeden müşterilere odaklanmaya davet ederken, tüm Bankman-Fried kararlarının çılgınlıkla eşitlenebileceğini öne sürdü.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al