Teknoloji

Sony ve Honda birinci EV’lerini piyasaya sürecek!

Sony ve Honda, birinci EV’lerinin 2026’nın başlarında tüketiciler için hazır olacağını açıkladı. Premium EV’leri birinci alan ABD pazarı olurken, Japonya 2026’nın sonlarında onları alacak. Günümüzde artık markalar ortasında elektrikli araçlar için önemli bir rekabet kelam konusu. Bu kapsamda Japon devleri de kolları sıvadı.

Sony ve Honda birinci EV’lerini piyasaya sürecek!

Şirketler ABD pazarını, premium EV’lerini eserin katma bedeline uygun makul bir fiyata sunarak satmak için bir fırsat olarak görüyorlar. Honda’nın araba üretim tecrübesini ve Sony’nin yazılım, cümbüş ve sensör teknolojilerindeki uzmanlığını kullanan ikili, tıpkı Tesla’nın gelişmiş araç içi yazılımlarıyla yaptığı üzere, kalabalığın ortasından sıyrılabileceğine inanıyor.

Ortak teşebbüs, ikisi ortasında %50/50 oranında bölünmüş durumda ve ismi Sony Honda Mobility olarak belirlenmiş. Honda’nın ABD’deki 12 fabrikasında ön siparişler ve üretim 2025‘te başlayacak.

İlk modellerin seri üretime yönelik olmaması epey mümkün ve Avrupa kıyılarına ulaşıp ulaşamayacakları hala belgisiz. Vakit yaklaştıkça bu mevzuda daha fazla detay alacağımızı umuyoruz. Tesla ve Apple da elektrikli araç konusunda çalışmalarını hızlandırmış durumda. Bilhassa Apple Car projesinde birtakım işten ayrılmalar kelam konusu olsa da şirket projeye iki elle sarılarak işleri hızlandırıyor. Bu kapsamda teknoloji başkanları birbirleri ile önemli bir rekabet içinde desek yanlış olmaz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!