Teknoloji

Sony ve Honda ortasında heyecanlandıran PS5 iş birliği!

Sony ve Honda 2022 yılının Mart ayında ortak teşebbüs mutabakatı imzaladığı duyurmuştu ve şirketler eylül ayında ise Sony Honda Mobility Inc. ismi altında birleştirildi. Sony Honda Mobility teşebbüsü araba dünyasına yeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor. Yeni üretilecek elektrikli Honda araçları bir cümbüş merkezi haline getirmeye hazırlanan teşebbüs müzik, sinema ve PlayStation 5 üzere eğlenceyi ön planda tutan araçlar üretmeyi planlıyor.

PlayStation 5 entegre edilen Honda aracın 2026’da çıkması bekleniyor

Sony robotik lideri ve Sony Honda Mobility’nin ortak lideri Izumi Kawanishi, verdiği demeçte PlayStation 5’i arabalara entegre etmenin teknolojik olarak mümkün olduğunu söyledi. Sony, Tesla üzere bir arabaya yalnızca oyun enjekte etmek istemiyor. Honda Motor üst seviye yöneticisi Yasuhide Mizuno, “Sunmak istediğimiz kitleye hitap edecek donanımda bir araç geliştireceğiz. Şu an hangi araçta Gran Turismo (Yarış simülatörü) var” dedi.

Izumi Kawanishi’ye nazaran bu teşebbüs elektrikli araç rekabetinde Tesla’ya karşı üstünlük sağlayabilecek teknolojilere sahip. Teşebbüs içerik, hizmet ve cümbüşün teknoloji ile birleşmesini sonucunda ortaya çıkıyor. Kawanishi, ortak teşebbüsün birinci araba modelini 2026 yılına kadar Kuzey Amerika’da piyasaya sürmek gayesiyle öncelik vereceklerini belirtti.

Bununla birlikte, Sony ve Honda Mobility’nin çözmesi gereken bulmacanın bir kesimi var ve bu asıl “hareketlilik” kısmı. Şirket, şoförün seyahat ederken cümbüş sistemlerinde izlemesi ve oynaması için aracı büsbütün otonom hale getirmeyi planlıyor

Bu aracın gelişmesinin vakit alacağını da itiraf eden Kawanishi, “Aracınızın içindeki alanın keyfini çıkarmak için, onu araç kullanmanıza gerek olmayan bir alan haline getirmelisiniz. Bunun tahlili otonom sürüştür” dedi.

Piyasada emsal teknolojiyi piyasaya süren diğer firmalar da var. Google ve Apple, sırasıyla Android Auto ve CarPlay’i piyasaya sürdü. Ayrıyeten Tesla’nın tablet şekli denetim paneli, müşterilerin web’de gezinmesine ve oyun akış hizmetlerine erişmesine de imkan tanır. Son olarak BMW’de, AirConsole ile yaptığı iş birliğiyle gelecek yıldan itibaren araçlarına gündelik oyunları da ekliyor.

Siz arabada PlayStation 5 oynama konusunda ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al