Teknoloji

Steam Ödülleri’nde de en âlâ oyun mükafatı tıpkı isme gitti

Steam, oyun dünyasının en kıymetli isimlerinden biri. Bilhassa ülkemizde olduğu üzere oyun fiyatlarının daima yükseldiği ve bir yerden sonra daima yeni oyun alabilmenin neredeyse imkansız olduğu ülkelerde, çölde bir vahayı anımsatan bu platform, son vakitlerde indirim ve kampanyalarından çok artırım haberleriyle gündeme gelir olmuştu.

Nitekim bu artırımların ardında yatan ana sebep ise Steam’in oyun şirketlerinin fiyatlarını belirlemesinde değerli rol oynayan fiyat aracındaki döviz kurunu 1,8-TL’den 10-TL düzeyine çekmesiydi. Fakat bu güncellemeye karşın, oyunseverlerin hala en uygun fiyattan oyun temin edebildikleri birinci yer Steam oluyor.

Steam Ödülleri’nde de en uygun oyun mükafatı birebir isme gitti

İşte oyunseverler için bu kadar kıymetli bir platform olan Steam, 22 Aralık tarihi itibariyle her yıl düzenlediği ve kazananları büsbütün oyunseverlerin belirlediği Yılın En Düzgün Oyunları müsabakasını başlatmıştı. Günlerdir süren oylama nihayet sona erdi ve Steam kullanıcıları tarafından verilen oylarla yılın oyunu mükafatı tıpkı Game Awards 2022’de olduğu üzere yeniden Elden Ring’e gitti.

Açıkçası Game Awards 2022’den sonra en azından Steam’de God of War’ın Elden Ring’i geçmesi bekleniyordu lakin bu oyun her iki platformda da liderliği alarak rakibine kimin işveren olduğunu göstermiş oldu. Öte yandan God of War: Ragnarök ise En Varlıklı Öyküye Sahip oyun ödülüyle yetinmek zorunda kaldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al