Teknoloji

Steam’in başarısı göz kamaştırıyor, üstelik artık yeni bir rekor daha geldi

Oyun dünyasının en esaslı ve en güçlü platformlarından biri olan Steam, gerek oyunculara sunduğu hizmetlerle gerekse de oyun bölümünün nabzını ölçen istatistiki datalarıyla dikkat çekmeye devam ediyor. Son birkaç yıldır tertipli aralıklarla “eş vakitli oyun sayısı” ve “aktif oyuncu sayısı” kategorilerinde rekor üstüne rekor kıran Steam, geride bıraktığımız hafta sonunda bu rekorlarına bir yenisini daha ekledi.

Steam tarafından paylaşılan son resmi datalara nazaran, ünlü platform en son 2021 yılının ortalarında 27,1 milyon kişilik faal oyuncu sayısına ulaşmış ve bu sayede tüm vakitlerin en yüksek etkin oyuncu sayısına ulaşıldığını duyurmuştu. Lakin SteamDB tarafından paylaşılan son datalar, artık o rekorun da geçildiğini gösteriyor.

Steam’in başarısı göz kamaştırıyor, üstelik artık yeni bir rekor daha geldi

Yeni gelen bilgilere nazaran geride bıraktığımız hafta sonunda Steam, 10 milyon 82 bin eş vakitli oyuncu sayısına ve 32 milyon 186 bin faal yani çevrim içi oyuncu sayısına ulaştı. Bu her iki kategoride de rekor manasına geliyor. Üstelik artık sayılar o kadar üstlere taşındı ki, bir sonraki rekor ne vakit kırılır bilinmez. Bununla birlikte Steam’in hala oyuncular için fırsatlar ülkesi olması ve her geçen gün pahalılaşan bu hoş hobi için adeta çölde vaha niteliğinde olması, bu platformun popülaritesinin artmaya devam edeceğinin en değerli göstergeleri.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking