Teknoloji

Steam’in yeni artırım rüzgarı, tüm oyuncuların keyfini kaçırdı

Oyun dünyasının en kıymetli platformlarından biri olan Steam, gerek oyunculara uygun fiyattan oyun sunan bir mecra olması gerekse de oyun dünyasına yönelik en değerli istatistiki bilgilerin merkezinde bulunması açısından son derece saygın bir isim. Lakin yakın vakte kadar oyuncular için adeta cennetten bir bahçe olan Steam, Fiyat Teklif Aracında yaptığı dolar kuru değişikliği sonrası nizamlı olarak artırım haberleriyle karşımıza çıkmaya başladı.

Uzun bir vakit Türk oyunculara büyük kıyak geçen ve dolar kurunun 10-TL’nin üzerine yerleşmesinden sonra bile hesaplama aracında 1,8-TL’yi baz almaya devam eden Steam, kurun 18-TL’nin üzerine çıkmasıyla birlikte bu kararını daha fazla sürdüremedi ve önerilen fiyat hesaplama aracındaki döviz kurunu 10-TL düzeyine çıkarttı.

Steam’in yeni artırım rüzgarı, tüm oyuncuların keyfini kaçırdı

Aslında hala neredeyse yarı yarıya bir müdafaa kelam konusu fakat hesaplama aracındaki kurun 5’e katlanması pek çok oyunun da bu istikamette zamlanmasına neden oluyor. Bu hafta ortaya çıkan yeni artırımlı fiyatlar ise, kimi oyunların bu oranın bile üzerinde zamlandığını görmemizi sağladı. Bu mevzuda en yüksek orana sahip olan isim Quadrobat isimli oyun olurken, geçtiğimiz haftaya kadar 2,10-TL’den satılan bu oyunu satın alabilmek için artık 33,00-TL ödemek gerekiyor.

Biraz daha tanınan oyunlara bakacak olursa, Injustice 2 Legendary Edition’ın fiyatının 99,00-TL’den 799,00-TL’ye çıktığını, Kombat Pack 2’nin fiyatının artık 31,00-TL yerine 269,00-TL olduğunu ve VR HOT oynayabilmek içinse artık 61,00-TL yerine 399,00-TL ödemek gereceğini hatırlatalım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - Pendik Eşya Depolama - El Yapımı Doğal Taş Takılar - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al