Teknoloji

Telegram 5.8 Kişi Eklemeyi Kolaylaştırıyor

iOS ve Android için Telegram 5.8 sürümü ile kullanıcılarının kişi eklemesini ve lokal kümeler oluşturmasını epeyce kolay hale getiriyor. Ek olarak, küme ve kanal yöneticilerinin sahiplik haklarını diğerlerine aktarması için sunulan seçenek de artık bu sorumluluktan sıkılanların imdadına yetişecek.

Telegram güncellemesi ile bireyleriniz ortasında olmayan birisi size ileti attığında artık bu kişiyi telefon numarasını bilmeseniz bile kolay kolay üst taraftaki çubuktan kişi listenize eklemek mümkün. Ayrıyeten, bu bireyle konuşmayı kesmek için bir engelleme butonu da tıpkı çubuğa eklenmiş durumda.

Telegram’ınıza eklemek istediğiniz biri yahut birileri yakınınızdaysa da People Nearby (Yakınımdaki Kişiler) menüsü açıldığında herkes birbirine ilişkin irtibat bilgisini kolaylıkla edinebiliyor. Bu sayede tek tek herkes birbirine başka farklı telefon numarası verme sıkıntısından kurtuluyor. İster tek ister birçok kişiyi kolaylıkla listenize ekleyebiliyorsunuz. Yerel gruplar isimli yeni özellik ile bir küme oluşturduğunuzda ise etrafınızdaki biri tekrar Yakınımdaki Bireyler kısmından bu kümesi görebiliyor. Telegram böylelikle ortak bir noktada olanların basitçe irtibata geçmelerini hedefliyor.

Daha evvel bir kanal yahut küme oluşturdunuz fakat artık idaresi ile uğraşmak istemiyor musunuz? Telegram buna da bir tahlil getiriyor. Artık küme sahipliğini diğer bir şahsa atamanız mümkün. Bunun için Transfer Group Ownership (Grup Sahipliğini Aktar) seçeneğini kullanmak kâfi.

Diğer değişiklikler ortasında ise bildirim istisnaları, sohbet açmak için Siri kısayolları, iOS için yenilenen tema seçici ve uygulama ikonunu değiştirme bulunuyor.

Güncelleme için çabucak App Store ve Google Play Store platformlarını ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Kiralık bahis sitesi