Teknoloji

Tesla, kesilen para cezaları karşısında neye uğradığını şaşırdı

Tesla, her istikametiyle özel bir marka. Dünya genelinde elektrikli araçların yayılması ve popülerleşmesi konusunda en kıymetli isimlerden biri olan Amerikalı otomotiv devi, her ne kadar en çok satış yapan elektrikli araç unvanını Çinli rakibine kaybetmiş olsa da, hala dalın en havalı isimlerinden biri olmayı sürdürüyor.

Öte yandan Elon Musk’ın CEO’su olduğu şirket hakkında geçtiğimiz Şubat ayında Güney Kore’de bir soruşturma başlatılmıştı. Soruşturmanın konusu, Tesla tarafından paylaşılan görsel ve yapılan reklamlarda bu aracın menzili hakkında aldatıcı bilgi verdiği teziydi. O denli ki vadedilen menzillere bilhassa soğuk havalarda ulaşmak neredeyse imkansız üzere bir şey. İşte bu soruşturma sonrası derhal sitedeki ilgili görselleri kaldıran Tesla, yeniden de ceza yemekten kurtulamadı.

Tesla, kesilen para cezaları karşısında neye uğradığını şaşırdı

Güney Kore Ticaret Komitesi tarafından yaklaşık 2,2 milyon dolar para cezasına çarptırılan Tesla için satın alım iptalleri hakkında gerekli bilgilendirmeyi yapmadığı ve bu bahiste müşterilerine açık davranmadığı için ekstra yaklaşık 1 milyon dolar daha ceza kesileceği düşünülüyor.

Öte yandan bu cezaların itibar manasında Tesla için epeyce can sıkıcı olduğunu belirtelim. Hakikaten Amerikalı elektrikli araba üreticisi için Güney Kore değerli pazarlardan biri. Bu ülkede elektrikli araç satışı konusunda birinci iki sırayı Hyundai ve Kia alırken, Tesla ise rekabette üçüncü sırada bulunarak kıymetli bir muvaffakiyete imza atmış durumda.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al