Teknoloji

Tesla rekor üstüne rekor kırdı

Elon Musk‘ın şirketi, satışların yavaş gittiği ikinci çeyrekten sonra tekrar yükselmeye başlıyor. Tesla, 2022’nin üçüncü çeyreğinde 343.830 araç sattığını açıkladı. Şirket, web sitesinde bu çeyrekte satışların 18.672 adedinin Model S ve X olduğunu, Model 3 ve Y satışlarının ise 325.158’i bulduğunu söylüyor. Bu satışlardan sonra Tesla’nın stoklarında 20.000 araç kalmış oluyor.

Otomobil üreticisi, bu elektrikli araçlardan kimilerinin “gönderi aşamasında” olduğunu açıklayarak, bunların “sipariş edildiğini ve varış noktalarına vardıklarında müşterilere teslim edileceğini” kelamlarına ekledi. Tesla ayrıyeten, ağır lojistik haftalarda “araç taşıma kapasitesini ve makul bir maliyetle inançlı hale getirmenin sıkıntı olduğunu” ve bu nedenle kimi elektrikli arabaların hala teslim edilmediğini belirtiyor.

Geçen yıl Musk, çalışanlarına üç aylık teslimatları artırmak için çabuk etmeyi bırakmalarını ve bunun yerine toplu taşımayla ilgili maliyetleri en aza indirmeye odaklanmalarını söylemişti.

Tesla, iki yıllık rekor serisini, Şanghay fabrikasının kentin COVID tecrit kısıtlamalarından kaynaklanan bir dizi kapanmaya maruz kalmasının akabinde son çeyrekte sonlandırmıştı. Şirket o sırada 254.695 araç teslim etmişti ve bu üçüncü çeyrekten bu yana en düşük düzeydi. Tesla, Şanghay’ın artık kilit altında olmadığı ve Texas ve Berlin’deki yeni fabrikaların üretime başladığı için bu çeyrekte üretimi artırmayı başardı.

Tesla‘nın AI Günü aktifliği sırasında şirket, 160.000 Tesla şoförünün şu anda iki davanın merkezi olan şoför takviye yazılımı Full Self Driving beta sürümüne erişebildiğini duyurdu. California DMV ve bir Tesla sahibi, şirketi yazılımın kendi kendine sürüş yetenekleri hakkında aldatıcı açıklamalar yapmakla suçluyordu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Kiralık bahis sitesi