Teknoloji

Tesla Semi bir sefer daha görücüye çıkıyor

Amerikalı teknoloji devi Tesla, uzun bir müddettir elektrikli tır modelleri üzerinde çalışıyor. Geçtiğimiz yıllarda, nereden bakarsanız bakın 3-4 sefer tanıtımı ve çıkış tarihi ertelenen elektrikli tır modeli Tesla Semi içinse artık gerçek manada geri sayıma gelebiliriz. Şirketten bu hususa ait yapılan son açıklamada, Tesla Semi’nin 1 Aralık tarihi itibariyle görücüye çıkacağı duyuruldu.

Aslında bu elektrikli tır modeli geçtiğimiz aylarda bir sefer daha podyuma çıkmıştı fakat 1 Aralık’taki aktifliğin ondan çok kıymetli bir farkı var. Tesla Semi’nin 1 Aralık tarihinde karşımıza çıkacak versiyonu büsbütün üretime girecek olan model olacak.

Bununla birlikte şimdi bu aracın fiyatı yahut ayrıntılı özellikleri manasında çok fazla bilgimiz yok. İşte 1 Aralık tarihi itibariyle Tesla’nın bu bahislere ait açıklamalar da yapması bekleniyor.

Tesla Semi bir sefer daha görücüye çıkıyor

Öte yandan bir Tesla modelinin geçtiğimiz günlerde karıştığı kaza kamuoyunun gündemini meşgul etmeye devam ediyor. Kelam konusu kazada Tesla Model Y şoförünün yavaşlayıp durması istemine karşın gaz pedalını köklemiş ve takılı kalan gaz pedalı yüzünden araç şoförü 2 kilometre boyunca aracını son süratte kullanmak zorunda kalmıştı.

Sürücü her ne kadar sürüşün birinci birkaç saniyesinde başarılı atılımlarla kazadan kurtulsa da, kaçınılmaz son 2 km’nin sonunda geldi ve 2 kişinin öldüğü o unutulmaz kaza gerçekleşmiş oldu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al