Teknoloji

Tesla’da meseleler bitmiyor: 320 binden fazla araç geri çağırılıyor!

Elon Musk’ın şirketi olan Tesla, otomobillerin art lambalarının yanlış yanmasına neden olan bir yazılım yanılgısı nedeniyle 321.000’den fazla aracını geri çağırıyor. Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi’ne yapılan bir rapora nazaran, geri çağırma muhakkak 2023 Model 3 araçları ve 2020-2023 Model Y araçlarını kapsıyor.

Tesla, “araç uyandırma süreci sırasında yanlış arıza tespitlerine neden olabilecek” bir sorun nedeniyle aracın bir yahut her iki tarafındaki art lambaların “aralıklı olarak yanabileceğini” söylüyor. NHTSA, bunun karanlık şartlarda “çarpışma riskini artırabileceğini” söylüyor, lakin Tesla bu problemle ilgili rastgele bir yaralanma yahut kaza raporu almadı. Birçok Tesla aracın sorunu (Model 3’ün emniyet kemeri tokalarını etkileyen bu hariç), kablosuz (OTA) bir yazılım güncellemesiyle çözülüyor.

Bu, elektrikli araç üreticisinin bu yıl karşılaştığı birinci sorun olmayıp şirket, 19. kere araçlarını geri çağırıyor. Geçen hafta Tesla, “düşük hızlı” çarpışmalarda ön yolcu hava yastığının yanlış açılmasına neden olabilecek ve ön koltukta küçük bir çocuk varsa potansiyel olarak yaralanmaya neden olabilecek bir sorun nedeniyle yaklaşık 30.000 Model X aracını geri çağırdı. Ayrıyeten , engebeli yollarda sürerken yahut bir çukura çarptıktan sonra hidrolik direksiyon kaybına neden olabilecek bir sorun nedeniyle 40.000’den fazla Model X ve S arabayı geri çağırmıştı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al