Teknoloji

Tesla’dan Türkiye’ye özel elektrikli otomobil! Fiyatı Clio’dan bile ucuz!

Elektrikli araba pazarı süratli bir formda büyüyor. Muhtemelen bu pazardaki aslan hissesi, bölümün esaslı isimlerine gidecektir. Lakin burada Tesla için farklı bir parantez açmak gerekiyor. Elektrikli araba ihtilalinin öncüsü olan Tesla, rakipleriyle ortasındaki farkı açmaya hazırlanıyor.

Hali hazırda pek çok pazarda uzunluk gösteren Tesla’nın Türkiye’ye de geleceği sav edilmişti. Hatta bu şahsen Elon Musk tarafından da açıklanmıştı. Ama pandemi, çip krizi, üretim zahmeti derken, birtakım planlar ertelenmek zorunda kaldı.

İyi haber şu ki Tesla Türkiye pazarı için nabız yoklamaya devam ediyor. Üstelik ABD merkezli araba devinin ülkemiz için fantastik planları da var.

Bilindiği üzere Tesla’nın birkaç tanınan modeli bulunuyor. Genele baktığımızda bu modellerin fiyatları lüks spor otomobillerle yarışabilecek cinsten. Münasebetiyle Tesla bu formuyla Türkiye pazarına da gelse de hitap edeceği kitle epey hudutlu olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking