Teknoloji

Tesla’nın yeni aracının hem fiyatı hem ismi aşikâr olmuş olabilir

Tesla artık dünyanın en çok elektrikli araba satan markası değil. Lakin bu durum, Amerikalı otomotiv devinin en ünlü ve en tanınan marka olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Üstelik Tesla’nın 2022 yılında rekorlar kırdığını ve pazar hissesini arttırmaya devam ettiğini de hatırlatalım. Üstelik şirketin uzun bir müddettir daha uygun bir Tesla modeli üzerinde çalıştığını da unutmayalım.

Bugüne kadar hakkında çok fazla ayrıntılı bilgi alamadığımız yeni Tesla modeli hakkında, şimdilerde daha somut haberler gelmeye başladı. O denli ki son savlara nazaran yeni aracın ismi Tesla Model 2 olacak. İsminden de anlaşılacağı üzere bu modelin Tesla Model 3’ün önüne geçmesi istenmiyor. Aslında Model 2 kasa yapısı olarak da Hatchback kasayla karşımıza çıkacağı için, hitap edeceği kitle de farklı olacak.

Tesla’nın yeni aracının hem fiyatı hem ismi belirli olmuş olabilir

Öte yandan ortaya çıkan son bilgilere nazaran Elon Musk’ın gayesi yeni arabasının fiyatını 25 bin doların altında tutmak. Bu sayede kendisine yeni bir elektrikli araba almak isteyen lakin bunun için de 25 bin dolarlık ruhsal sonu kendisine üst limit belirleyen şahıslara de hitap edilebilecek.

Son olarak Tesla Model 2’nin şimdi gelişim kademesinde olduğunu ve bu aracın büyük ihtimalle 2024 yılında tanıtılarak 2025 yılında satışa sunulacağını hatırlatalım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking