Telefon

TikTok, ekran müddetini kısaltacak yeni özelliğini test ediyor

TikTok, kullanıcıların uygulamada çok fazla vakit geçirdiği ve uyku saatlerini aksattığı için yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Uyku Hatırlatıcı ismi verilen işlev, isminden da muhakkak olduğu üzere TikTok kullanıcılarının uykularının tertibe girmesinde yardımcı olacak. Pekala test edilen yenilik nasıl çalışacak ve ayrıntıları neler? Habere daima birlikte göz atalım.

TikTok, Uyku Hatırlacı’nın aktif olduğu durumlarda bildirim yollamayacak

Sosyal medya kullanıcıları, büyük oranda uyku öncesi görüntü izliyor. TikTok için de durum birebir. Bu nedenle arkası gerisi kesilmeyen ve dikey kaydırmayla süratle geçiş yapılan görüntüler, kullanıcıları uzun müddet ekranda tutuyor. Bu nedenle TikTok kullanıcıları uzun müddet uygulama içinde vakit geçirerek uyku saatini geçiriyor.

Sosyal medya uygulaması TikTok, bunun önüne geçmek için Uyku Hatırlatıcı özelliği üzerinde çalışıyor. Test edilen özellik sayesinde platform, belirlenen aralık içinde 7 saat dolana kadar bireye bildirim göndermeyecek. Ek olarak da uyku saati gelince uygulamadan çıkmak için kullanıcıya bildirim yollayacak.

Sosyal medya devi, daha evvel de kullanıcıların uygulama içinde daha fazla denetimini sağlayan ekran müddeti idare araçlarını sundu. Tıpkı vakitte da geçtiğimiz aylarda uygulama içi bir araç başlattı. Bu sayede kullanıcılar; 10,20 ve 30 dakikalık mola hatırlatıcıları bildirimi almaya başladı.

Öte yandan TikTok’un Uyku Hatırlatıcı dışında genç yaştaki kullanıcıları için benzeri bir uygulaması aslında mevcut. 13-15 yaş ortasında kullanıcılar, 21.00 sonrası; 16-17 yaş aralığındaki kullanıcılar ise 22.00 sonrasında bildirim almıyor.

TikTok sözcülerinden biri, ekran konusundaki bu özelliklerin kullanıcıların dijital refahı için başlattıklarını geçmiş vakitlerde yaptığı bir röportajda belirtmişti. Siz okuyucularımız bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Yeni özellik işe yarayacak mı? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al