Telefon

TikTok, içerik üreticiler için yeni özelliğini duyurdu

TikTok ve Instagram, içerik üreticilerin gelirlerini artırmak için yeni özellikler sunmaya devam ediyor. TikTok, içerik üreticilerin markalar ile daha kolay bir halde mutabakat sağlamasına imkan tanıyan Yetenek Yöneticisi Portalı özelliğini duyurdu.

TikTok, Yetenek Yöneticisi Portalı özelliğini faal etti

TikTok, markaların ve ajansların dünya çapında 800.000’den fazla nitelikli içerik oluşturucuyla irtibat kurmasını sağlayan platformunu tanıttı. TikTok Creator Marketplace’in bir modülü olarak karşımıza çıkan Yetenek Yöneticisi Portalı,

Yeni hizmet, içerik oluşturucu yetkilendirmesine sahip olacak. Muahede akışını yönetmek, yetenekleri ismine kontrat hazırlamak, yaratıcı geri bildirimleri işlemek ve kampanya performansıyla ilgili çeşitli raporları ve ölçümleri incelemek için kullanılacak. Şirket, artık sırf on yahut yüzbinlerce takipçisi olan içerik oluşturucuların değil, tıpkı vakitte “ünlü seviyesindeki” içerik oluşturucuların da gereksinimlerine hizmet edeceklerini açıkladı.

TikTok, Talent Manager Portal’ın şu anda alfa testinde olduğunu belirtti. Fiyatsız hizmete evvelden kaydolmuş birkaç ajans var, lakin şimdi test kullanıcılarının isimlerini paylaşılamayacağı açıklandı.

İlk olarak 2019’da kullanıma sunulan TikTok Creator Marketplace, içerik oluşturucuların etkileyici pazarlama alanında içerik oluşturuculardan para kazanma ekosisteminde değerli bir rol oynuyor. Markalar, TikTok Creator Marketplace platformu sayesinde içerik üreticiler ile kolay bir formda bağlantı kurabiliyor.

TikTok, içerik üreticileriyle çalışan şirketlerin marka tercihinde yüzde 26 ve marka tavsiyelerinde yüzde 22 artış gördüğünü söz etti. Ayrıyeten TikTok kullanıcılarının yüzde 71’i, bir içerik oluşturucunun özgünlüğünün artık onları bir markadan alışveriş yapmaya motive ettiği belirtiliyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking